Paříž překonává rekordy. Za supertalenta Mbappého zaplatila 4,7 miliardy korun

Paříž překonává rekordy. Za supertalenta Mbappého zaplatila 4,7 miliardy korun

Po Neymarovi přišla do PSG další megahvězda. Je jí bývalý záložník Monaka a osmnáctiletý teenager Kylian Mbappé. Mimo PSG se o něj zajímal také Real Madrid a několik dalších klubů. Mladý hráč dal však přednost francouzskému gigantovi. Naplní v Paříži velká očekávání?

Dalšími "supy" neboli zájemci o jeho služby byly kluby jako Arsenal či Chelsea. Wenger o něj dost usiloval a byl z něj tak nadšený, že ho přirovnával k bývalé hvězdě a rychlíkovi Thierry Henrymu. 

O jeho přestupu se rozhodlo až poslední den přestupového okna. Mbappé, který odehrál mezi dospělými jen jednu sezónu, stál PSG velké jmění. Po 222 miliónech eur za Neymara, musel pařížský klub vysázet za mladého Francouze 180 miliónů eur, což je v přepočtu 4,7 miliardy korun.

Katarští šejkové tak pokračují ve snažení udělat z PSG nejlepší klub na světě. Jejich cílem je samořejmě také vítězství v Lize mistrů.

Jejich posilování už trvá delší dobu, dříve přivedli například Ibrahimoviče, Cavaniho, z Davida Luize pak udělali nejdražšího obránce světa. 

Aby neporušili pravdila finanční fair play, použili stejnou fintu jako AS Řím v případě českého forvarda Patrik Schicka. Hráč Monaka bude v Paříži rok hostovat a pak se jeho působení změní v přestup. Nicméně UEFA jejich počínání stejně prověří.

Mbappé nejvíce zazářil v minulém ročníku Ligy mistrů, kde předváděl své umění a dovednosti, obráncům Dortmundu či Manchesteru City motal hlavy. Na svůj věk je opravdu mimořádně vyspělý.