Jak hodnotí štěchovický podzim v ČFL bývalý stoper Sparty či mistr standardek?

Jak hodnotí štěchovický podzim v ČFL bývalý stoper Sparty či mistr standardek?
OBSAHUJE OHLASY

Díky vydařenému závěru podzimu a skalpu Domažlic v poslední letošním zápase se Štěchovice prodraly do skupiny lepších týmů České fotbalové ligy. Vlastně zůstávají na svém. Na osmém místě zakončily loňskou sezonu, ze stejné pozice v tabulce vstoupí i do jarních bojů. V malém třetiligovém klubu kousek za Prahou tak panuje s první polovinou letošní sezony spokojenost. Kladně ji hodnotí i největší hvězdy týmu.

Vstup do sezony vyšel Štěchovicím na podtrženou jedničku. Dokonale zaskočili jednoho z největších aspirantů na triumf Vyšehrad, když mu na jeho hřišti uštědřily debakl 0:4. Hattrickem se blýskl kanonýr Lukáš Batka.

Poté tým kouče Zbyňka Busty střídal lepší zápasy s těmi horšími, alespoň co se týče výsledků. Zaujal také v Brozanech, kde s domácími svedl nevídanou přestřelku, která by se neztratila ni na hokeji. Po výsledku 5:4 si odvezly všechny body Štěchovice.

Nejzvučnější jména v ČFL: Posila Sparty za 25 milionů i talent, co hrál Ligu mistrů

Kromě samotného vstupu do sezony se malému klubu velmi vydařil také závěr podzimní části, když porazil tři celky z předních příček tabulky. Štěchovičtí ukončili čtyřzápasovou sérii výher Záp (4:2), poté vyplenili půdu ambiciózního Králova Dvora (3:2) a v posledním letošním kole si vyšlápli i na Domažlice (1:0). Sum sumárum, se 27 body jim patří po podzimu osmá příčka.

„Myslím si, že podzimní část se dá nakonec hodnotit kladně. Měli jsme i přes velmi těžký los dobrý vstup do soutěže. Potom ale přišla řada zranění a s nimi i spousty zbytečných ztrát se soupeři, se kterými jsme měli bodovat. Nicméně konec ukázal, jakou sílu má náš tým. Jsme osmí a s tím můžeme být spokojeni,“ hodnotí první polovinu sezony jedna z hvězd Štěchovic Štěpán Kučera, někdejší obránce pražské Sparty, Jablonce či belgických Brugg.

Volešák vidí Štěchovice ještě výš

Podobně mluví i další opor týmu. „Je fakt, že každý zápas nebyl podle našich představ. Mohli jsme mít víc bodů, ale i méně. Doufám, že na poslední výkony navážeme v jarní části,“ věří nejlepší podzimní štěchovický střelec Lukáš Batka.

Podle letní posily Ladislava Volešáka, někdejšího hráče Sparty, Slavie, Slovácka či Příbrami, má tým na to, aby se pohyboval ještě o pár příček výš. „Když jsme byli zdravotně všichni v pořádku, tak nám to šlo. Věřím, že když zůstaneme takhle pohromadě a hlavně zdraví, tak můžeme pomýšlet na umístění někde okolo pátého místa,“ podotýká technicky vybavený záložník, kterému ke dvoustovce ligových startů chybí jen čtyři zářezy.

Obávaný exekutor standardních situací zahájí společně se svými spoluhráči zimní přípravu 8. ledna. Po téměř třech týdnech drilu přijde na řadu první ze série sedmi přípravných utkání proti juniorce pražské Slavie. Třetí liga se zase rozjede o druhém březnovém víkendu, Štěchovice do jarní části ČFL vstoupí duelem s Vyšehradem.

Podniká a hraje ČFL. Návrat do ligy? Láká mě meta 200 zápasů, ale už to moc nevidím, tuší Volešák

Nepřesvědčil ani ve třetí lize. Rebel Blažek dostal padáka už po šesti zápasech!