Fanoušci si dělali legraci, že je to sci-fi. Van Dijk ale skutečně míří do Liverpoolu za 75 milionů liber

Fanoušci si dělali legraci, že je to sci-fi. Van Dijk ale skutečně míří do Liverpoolu za 75 milionů liber

Šestadvacetiletý nizozemský obránce Virgil van Dijk skutečně míří do Liverpoolu. Dosavadní stoper Southamptonu se stává osmým nejdražším hráčem všech dob, přičemž přestupová částka činí rovných 75 milionů britských liber (přibližně 2,1 miliardy korun českých). 

Díky přestupu se van Dijk stal jednoznačně nejdražším Nizozemcem všech dob, přičemž Memphise Depaye překonal o více než čtyřicet milionů liber. Do Premier League se Virgil van Dijk dostal v roce 2015, kdy přestoupil ze skotského Celticu za 13 milionů liber, Southampton na něm tedy vydělal více než pětinásobek. Van Dijk se v Southamptonu téměř okamžitě propracoval do základní sestavy a za dva a půl roku odehrál 67 ligových zápasů, ve kterých vstřelil 4 branky.

Od roku 2015 je van Dijk také nizozemským reprezentantem, přičemž za svou zemi stihl odehrát šestnáct zápasů. Žádného většího mezinárodního turnaje se ale van Dijk s Nizozemskem neúčastnil, neboť Nizozemci se překvapivě nekvalifikovali ani na Euro 2016, ani na Mistrovství světa 2018.

Přestup je rekordní také pro Liverpool, který doposud vynaložil za jednoho hráče 41,85 milionů liber. Příští léto do týmu navíc dorazí z Lipska Naby Keita, který však svou cenou 67 milionů liber rekord van Dijka těsně nepřekoná. Pro srovnání, za legendárního Fernanda Torrese dával Liverpool v roce 2007 "pouhých" 34 milionů liber.