Real zúžil své tužby. Na lístku zbyla čtyři jména, které se pokusí v lednu oslovit

Real zúžil své tužby. Na lístku zbyla čtyři jména, které se pokusí v lednu oslovit

Ještě před pár měsíci se mluvilo o Bílém baletu jako o klubu, který nyní nemá ve světě konkurenci. Nebylo se čemu divit, když vyhrával drtivě na všech frontách a soupeřům ukazoval záda. Jako první klub dokázal obhájit prvenství v Lize mistrů a v LaLize pokořil i hvězdnou Barcelonu. Pár měsíců po tom je však všechno jinak a španělský královský klub se jako tonoucí chytá lana.

Onou záchranou by mohlo být lednové přestupové okno. Podzim dopadl, dá se říct, katastrofálně a Bílý balet okusil hořkost porážky nejen ve skupinové fázi Ligy mistrů, kde si na něj vyšlápl především Tottenham, ale také v LaLize ztrácí na čelo tabulky až moc bodů.

Nic ale není ještě ztraceno a dá se s nepříznivým vývojem bojovat. K nápravě by mohla vést lehké změna v současném kádru. Kouč Zinedine Zidane si vytipoval už čtyři hráče, které by chtěl ještě během ledna přivést na San Bernabéu a pokusit se s nimi dostat zpět do hry o cenné trofeje.

Dlouholetou oporu Karima Benzemu by měl v útoku nahradit Harry Kane, ale na jeho vykoupení z Tottenhamu bude potřeba skutečně velký balík peněz. Dostupnější by mohl být Alesix Sánchez, kterému v létě končí v Arsenalu smlouva a na Emirates setrvat nehodlá. Francouzský trenér pak touží také po Mauro Icardim z Interu Milán a Timo Wernerovi z Lipska.