Rodríguez po vydařeném podzimu v Bayernu: Zidane mi asi nevěřil, jeho chyba

Rodríguez po vydařeném podzimu v Bayernu: Zidane mi asi nevěřil, jeho chyba

Před třemi lety zažil velice vydařený světový šampionát v Brazílii, kde v dresu Kolumbije uhranul širokou veřejnost. Následoval ostře sledovaný přesun z Monaka z do Realu za 80 milionů eur. Částka vysoká, ale když hrajete za Bílý balet, podstatná část se klubu vrátí jen na prodeji suvenýrů a ty s Rodríguezem šli na dračku. Real je však minulostí a James nyní válí v Bayernu.

Vraťme se ale ještě zpět. Tehdejší kouč španělského královského klubu Carlo Ancelotti v něm viděl velký potenciál a on ho skutečně měl. Však to byl také italský stratég, který jen v létě přivedl na hostování do Bavorska. Zatímco Rodríguez válí a je oporou týmu, Ancelotti byl odvolán a nahrazen Juppem Heynckesem.

Poslední měsíce v Realu Madrid kolumbijský legionář doslova protrpěl. Jak sám přiznal, asi se jeho schopnosti nesetkali s pochopením trenéra Zinedine Zidana. Když se objevila možnost vyletět z hnízda, ihned Rodríguez zvedl křídla.

„Vždy jsem měl cíle a snažil se je na plnit. Ne vždy však můžete dosáhnout všeho sám. Máte okolo sebe mnoho okolností, které mohou vše ovlivnit. Nyní už vím, že chci zůstat v Bayernu, protože jsem zde šťastný a velmi se mi tu líbí. Nemyslím na žádný jiný klub, Bundesliga je skvělá a Heynckes je skvělý trenér, který mi hodně pomáhá. Do Realu se vracet nechci, Zidane mi asi nikdy nevěřil, ale to je jeho chyba,“ svěřil se Rodríguez v rozhovoru pro německá média.