Sezona pro mě nebyla dobrá. Hrál jsem mnohem méně, než jsem chtěl, mrzí Dudu

Třiadvacetiletý slovenský reprezentant Ondrej Duda, který patří Herthě Berlín, už dohrává svou druhou sezonu v bundeslize. Zatím ani jedna se mu však nepodařila podle představ.

Sezona pro mě nebyla dobrá. Hrál jsem mnohem méně, než jsem chtěl, mrzí Dudu

V posledním kole německé ligy nasotupil v základní sestavě berlínského celku poprvé od ledna a hned byl u triumfu nad Eintrachtem Frankfurt. Rád by proto nechyběl v základnu ani proti Augsburgu, Lipsku a Hannoveru. "Potěšilo mě vítězství. Hrál jsem od začátku poprvé od zranění lýtka. Doufám, že to zopakuji i v posledních třech ligových zápasech a pomohu týmu, jak budu moci," pronesl bývalý hráč Legie Varšava či Košic, jehož v Německu pronásledují zdravotní trable.

V tomto ligovém ročníku zasáhl jen do šestnácti ligových duelů a během 717 minut poskytnutého času jednou skóroval. Další čtyři vystoupení nasbíral v Evropské lize. "Tato sezona pro mě nebyla dobrá. Hrál jsem mnohem méně, než jsem chtěl. Toužil jsem být součástí každého zápasu a připravovat, případně sám střílet branky. Bohužel jsem ale nebyl zdravý a trenér sáhl po jiných," pokračoval kolega Vladimíra Daridy, jehož slova vyšla na webu sport.sk.

Dudu, jehož si aktuálně devátá Hertha pořídila za 5 milionů eur, brzdí zdraví již od roku 2016 - svou premiérovou sezonu v bundeslize kvůli kolenu promarodil takřka celou. "Nyní je to lepší než v mé úvodní sezoně. Prakticky se cítím, jako bych byl v týmu první rok. Musím akceptovat okolnosti a plně se soustředit na budoucnost," doplnil svěřenec trenéra Pála Dardaie.

Ten se ho nebál umístit ani do juniorky, v jejímž trikotu si zahrál například proti Energii Cottbus. "Byl jsem překvapen, když mi řekl, že budu hrát za juniorku. Hrají ale dobrý fotbal a mají i výborného kouče Ante Čoviče. Regionální soutěž je samozřejmě na jiné úrovni než bundesliga, ale získal jsem zápasovou praxi a celkově musím říci, že jsem se v Německu hodně naučil - jsem ještě pracovitější a disciplinovanější," uzavřel Duda, jehož vyjádření vyšlo na sport.sk.