Sezona pro mě nebyla dobrá. Hrál jsem mnohem méně, než jsem chtěl, mrzí Dudu

Sezona pro mě nebyla dobrá. Hrál jsem mnohem méně, než jsem chtěl, mrzí Dudu

Třiadvacetiletý slovenský reprezentant Ondrej Duda, který patří Herthě Berlín, už dohrává svou druhou sezonu v bundeslize. Zatím ani jedna se mu však nepodařila podle představ.

V posledním kole německé ligy nasotupil v základní sestavě berlínského celku poprvé od ledna a hned byl u triumfu nad Eintrachtem Frankfurt. Rád by proto nechyběl v základnu ani proti Augsburgu, Lipsku a Hannoveru. "Potěšilo mě vítězství. Hrál jsem od začátku poprvé od zranění lýtka. Doufám, že to zopakuji i v posledních třech ligových zápasech a pomohu týmu, jak budu moci," pronesl bývalý hráč Legie Varšava či Košic, jehož v Německu pronásledují zdravotní trable.

V tomto ligovém ročníku zasáhl jen do šestnácti ligových duelů a během 717 minut poskytnutého času jednou skóroval. Další čtyři vystoupení nasbíral v Evropské lize. "Tato sezona pro mě nebyla dobrá. Hrál jsem mnohem méně, než jsem chtěl. Toužil jsem být součástí každého zápasu a připravovat, případně sám střílet branky. Bohužel jsem ale nebyl zdravý a trenér sáhl po jiných," pokračoval kolega Vladimíra Daridy, jehož slova vyšla na webu sport.sk.

Dudu, jehož si aktuálně devátá Hertha pořídila za 5 milionů eur, brzdí zdraví již od roku 2016 - svou premiérovou sezonu v bundeslize kvůli kolenu promarodil takřka celou. "Nyní je to lepší než v mé úvodní sezoně. Prakticky se cítím, jako bych byl v týmu první rok. Musím akceptovat okolnosti a plně se soustředit na budoucnost," doplnil svěřenec trenéra Pála Dardaie.

Ten se ho nebál umístit ani do juniorky, v jejímž trikotu si zahrál například proti Energii Cottbus. "Byl jsem překvapen, když mi řekl, že budu hrát za juniorku. Hrají ale dobrý fotbal a mají i výborného kouče Ante Čoviče. Regionální soutěž je samozřejmě na jiné úrovni než bundesliga, ale získal jsem zápasovou praxi a celkově musím říci, že jsem se v Německu hodně naučil - jsem ještě pracovitější a disciplinovanější," uzavřel Duda, jehož vyjádření vyšlo na sport.sk.