Jablonecký Považanec je na vrcholu sil: Posledních 9 měsíců bylo mým nejlepším obdobím v kariéře

Jablonecký Považanec je na vrcholu sil: Posledních 9 měsíců bylo mým nejlepším obdobím v kariéře

Sedmadvacetiletý slovenský záložník Jakub Považanec prošel Banskou Bystricou i Duklou, ovšem nejlepší časy zažívá právě teď na severočeské Střelnici, kde je doma letošní účastník Evropské ligy vedený trenérem Petrem Radou.

"Dá říct, že posledních devět měsíců bylo mým nejlepším obdobím v kariéře a pevně doufám, že to bude ještě pokračovat," pronesl člen širšího kádru slovenské reprezentace, jenž zatím na debut pod koučem Kozákem čeká.

"Hodně mi pomohl zimní příchod trenéra Rady do Jablonce, všechno se otočilo, hraju v záloze v základu s Tomášem Hübschmanem a Michalem Trávníkem a už na jaře nám to takhle klapalo. Víme, co jeden od druhého můžeme čekat a to je důležité. Tomáš to hraje odzadu a sbírá míče, Mišo je ofenzivní a já jsem takové pojítko mezi nimi a pomáhám oběma," pokračoval webem idnes.cz citovaný kolega Chramosty, Hanouska, Doležala, Ikauniekse, Jovoviče a spol.

Rennes sice Jablonec venku podlehl, ovšem s francouzským týmem sehrál vyrovnanou partii a nezklamal. "Že jsme s pátým mužstvem loňského ročníku francouzské ligy sehráli vyrovnaný zápas a přesvědčili jsme se, že v této skupině můžeme hrát s každým a nemusíme se nikoho předem bát. Škoda té penalty v nastaveném čase, bod byl blízko," doplnil na stránkách idnes.cz Považanec, jenž v české lize operuje od léta 2014.

A co čtvrteční střet s vysoce favorizovaným Dynamem Kyjev a recept na to, jak překvapit? "Dynamo je nejkvalitnější tým naší skupiny, vždyť bylo v prvním losovacím koši. Bude to velice těžký a nepříjemný soupeř, ale my hrajeme doma a pokusíme se o dobrý výsledek. Nejlépe zvítězit. Určitě musíme být takticky vyspělejší a nesmíme si dovolit v devadesáté minutě ve vápně faulovat. Bude také asi potřeba být o něco důraznější a víc běhat, protože hráči Dynama jsou silní na míči. My se ale nebudeme chtít přizpůsobovat jejich hře, naopak musíme předvést takový fotbal, kterým jsme se prezentovali v letošní jarní části. To se povedlo třeba před týdnem doma proti účastníkovi Ligy mistrů Plzni, kterou jsme porazili tři nula. Musíme hrát prostě stejně jako s ní a pak můžeme uspět," uzavřel středopolař.