Bílek: Je potřeba se vrátit k samotným základům, protože je toho více, co nám nefunguje

Bílek: Je potřeba se vrátit k samotným základům, protože je toho více, co nám nefunguje

Domácí fanoušci Zlína museli jen marně přihlížet tomu, jak se jejich tým trápí a po celou dobu utkání s Libercem musel jen tahat za ten kratší konec.

„O první půli snad nemá cenu ani mluvit. Tu jsme odehráli velice špatně, přečkali jsme tam několik šancí soupeře a vlastně se nám v ní nic nedařilo," hodnotí Michal Bílek vývoj zápasu. 

Druhá půle byla o něco pozitivnější, ale jakmile přišlo vyloučení, sebevědomí zase opadlo. „Do druhého poločasu jsme nastoupili o něco lépe, ale pak přišlo vyloučení Pabla a pro nás se to ještě více zkomplikovalo. I když jsme tam měli nějaké náznaky, nebylo to nic velkého," uvádí. 

Protože se jedná o třetí ztrátu v řadě, během reprezentační pauzy bude zapotřebí vrátit vše do starých kolejí. „Bohužel nám teď neklape více věcí, takže se behěm národní přestávky budeme muset k samotným základům. Je potřeba zapracovat téměř na všem," říká zklamaně. 

Ševci se také nemohou vzpamatovat z odchodu Ibrahima Traorého. „Byl to jeden z nejlepších hráčů nejenom naší sestavy, ale také celé ligy. Pokud o někoho jeho kvalit přijdete, nahradíte ho jen velmi těžko. Zatím se nám ta hra bez něj tolik nedaří," připouští. 

„Snažíme se hrát s tím, co máme. Výkony sice nejsou optimální, avšak to ještě neznamená, že se nemůžeme snažit vyhrát. I ve druhé půli s Libercem to odhodlání na nás vidět bylo, ale prostě to nestačilo. Udělali jsme dvě chyby a podruhé v sezoně se nám nepodařilo dát gól," doplňuje Bílek.