Podle Kisela bude Královi náročný styl Slavie maximálně sedět. Pro obránce je návrat do Edenu velký závazek...

Podle Kisela bude Královi náročný styl Slavie maximálně sedět. Pro obránce je návrat do Edenu velký závazek...
OBSAHUJE VIDEO

Perspektivní stoper české jednadvacítky Alex Král se vrací z Teplic do Slavie, která zároveň posílá na severočeská Stínadla svého dalšího odchovance Jana Kuchtu, jenž by měl v kádru Sklářů operovat rok a půl do června 2020.

Dvacetiletý střední obránce se upsal v Edenu do 30. června 2023 a již ve čtvrtek se společně s celým sešívaným souborem odebere na kondiční soustředění do Španělska. "Alex patří mezi nejtalentovanější hráče své kategorie. Občas se stane, že hráč odejde ze svého mateřského klubu a po určité době se vrací. Díky působení v Teplicích měl možnost ve svém mladém věku získat obrovské množství zkušeností na úrovni první ligy. Udělal velký posun v kariéře a věříme, že u nás v Edenu udělá ještě větší," pronesl na webu slavia.cz sportovní ředitel aktuálního lídra Jan Nezmar.

S transferem je spokojen také jeho agent Karol Kisel. "Jsme moc šťastní, že se přestup uskutečnil. Jednání Slavie bylo ze všech nejserióznější a nejkonkrétnější. Alexovi pomohlo samozřejmě i rozhodnutí přestoupit v minulosti do Teplic, vrací se jako hotový hráč. Po rozhovorech s trenérem Jindřichem Trpišovským a sportovním ředitelem Janem Nezmarem musím říct, že ta nabídka je velmi podobná nabídce Bordeaux, a to zejména co se týče samotného herního stylu. Alex se totiž hodí pro náročný herní styl, který Slavia praktikuje. Je postaven na rozehrávce zezadu, a jelikož je velmi rychlý, tak si myslím, že mu ten styl bude maximálně sedět," citovaly stránky slavia.cz slova zástupce z agentury K2K Sports Entertainment Group.

A co první dojmy samotného nového kolegy Hušbauera, Sýkory, Škody a spol., jenž se vrací do známého prostředí po dvou letech? "Už při odchodu jsem přemýšlel, že by bylo hezké se sem po čase vrátit. Teď tady stojím a určitě je to příjemné. Pocity jsou rozhodně pozitivní. Je to další krok v mé kariéře a obrovsky se těším, až tu budu moct vyběhnout na stadion. Na druhou stranu je to také velký závazek – ukázat, že si mě Slavia nevybrala náhodou a potvrdit to," nechal se slyšet bývalý svěřenec Stanislava Hejkala a současný nový článek Jindřicha Trpišovského.

S jakými cíly se vrací? "Rozhodně bych se Slavií chtěl tuto sezonu vyhrát titul a do budoucna bych chtěl podávat co možná nejlepší výkony," pokračoval na stránkách slavia.cz Král, jenž se vrátil také k někdejšímu úprku na sever Čech...

"Dříve jsem cítil, že konkurence ve Slavii je obrovská. I sám jsem se cítil, že bych chtěl hned zkusit hrát ligu, protože jsem viděl spoustu kluků, kteří šli třeba jinou cestou přes třetí nebo druhou ligu. Já jsem měl od Teplic možnost hrát první ligu. Samozřejmě se mi to hodně zalíbilo. V Teplicích jsem cítil šanci, že bych se mohl prosadit. K hráčům na hostování se kluby chovají jinak, když to nejsou přímo jejich hráči. Proto jsem přestoupil. Daleko více hráče motivuje, když má v týmu konkurenci. I pro mě je to dobře, protože musím více makat a více se snažit. Ruku v ruce s tím se i zlepšuji. V tom si myslím, že mi to do budoucna hodně pomůže a zocelí mě to. Hlavně je to něco, co mi není cizí. Když jsem přišel do Slavie, byť to tehdy byli mladší žáci, tak konkurence tu byla obrovská. Když jsem přišel do Teplic, tak tam také byla velká konkurence. Všechno je to vždycky o level výše," zakončil na webu slavia.cz defenzivní univerzál.