Sázkař Kayamba bavil na tiskovce: Ani Sparta, ani Slavia, sázel jsem na Plzeň. Vyhrávala a já taky

Sázkař Kayamba bavil na tiskovce: Ani Sparta, ani Slavia, sázel jsem na Plzeň. Vyhrávala a já taky

Plzeňští fotbalisté se připravují na jarní část fotbalové sezóny i s novými posilami. Jednou z nich je i konžský ofenzivní hráč Joel Kayamba. Ten se na tiskové konferenci ukázal i jako velký bavič.

Ne dvě, ale jen jedno zahraniční soustředění. To je asi nejpodstatnější změna, která čeká Západočechy v zimním přípravném období. „Soutěž letos začíná dříve než v minulém roce, navíc nechceme mít tu nepříjemnou mezeru mezi dvěma soustředěními. Plus máme v Luční ulici vyhřívaný trávník, který jistě také budeme využívat,“ vysvětlil úpravu programu trenér Viktorie Pavel Vrba na tiskové konferenci.

Ten má nyní v kádru sedmadvacet fotbalistů do pole a čtyři brankáře, během přípravy však dojde ke zúžení. Patrně tak, aby na soupisce zbylo třiadvacet jmen. Dvacet hráčů a tři brankáři jsou podle Vrby ideální stav.

Zúžení by se ale asi nemělo týkat nových akvizic. Ze Zlína přišel Jean David Beauguel, ofenzivu by měl zkvalitnit i exopavský Joel Kayamba.  „Kvalita mých nových spoluhráčů byla vidět už dnes na prvním tréninku. Je opravdu veliká, proto hráli kluci Ligu mistrů,“ smekl klobouk před svými parťáky Kayamba.

Ten si na závěr tiskové konference neodpustil ani vtipnou vložku. Přiznal totiž svoji sázkařskou minulost, která nebyla spjatá s nikým jiným než se západočeským klubem. „To ještě když jsem byl doma v Kongu. Ne Sparta, ani Slavia, ale na Plzeň jsem sázel, protože skoro nikdy neprohrávala, a tak jsem pořád vyhrával,“ smál se.