Benzema se pyšní novým rekordem LaLigy, na který nedosáhl ani její nejlepší střelec Messi

Benzema se pyšní novým rekordem LaLigy, na který nedosáhl ani její nejlepší střelec Messi

Z produktivního hlediska letos prožívá jednatřicetiletý francouzský snajpr Karim Benzema nejlepší sezonu za poslední tři roky a je jasně nejlepším střelcem Los Blancos ze San Bernabéua.

Někdejší obávaný útočník Olympique Lyon, který hraje ve španělské metropoli desátou sezonu v řadě, je navíc nově autorem rekordního zápisu, který se v dosavadní historii LaLigy nepodařil žádnému jinému hráči.

Gól totiž vstřelil úplně každému soupeři, proti němuž nastoupil a tím se nemůže pyšnit žádný jiný fotbalista, který kdy španělskou nejvyšší soutěž okusil.

Zatím posledním a již čtyřiatřicátým klubem, jehož obranu nynější svěřenec trenéra Zinedina Zidana pokořil, byla Huesce, jíž Bílý balet přehrál poměrem 3:2, o což se minutu před koncem postaral právě čtyřnásobný vítěz Ligy mistrů, jenž stál před necelými deseti lety 35 milionů eur.

P.S: Nejlepší střelec v historii Primera División Lionel Messi už sice udeřil proti sedmatřiceti celkům, nicméně k tomuto datu neskóroval jak proti Huesce, tak proti Murcii a Cádizu.