Ostudný propadák Teplic ještě bude mít svou dohru: Peníze a setrvání v klubu si hráči musí zasloužit, zaznělo z vedení

Ostudný propadák Teplic ještě bude mít svou dohru: Peníze a setrvání v klubu si hráči musí zasloužit, zaznělo z vedení

Nejvyšší česká soutěž během pátečního večera, ve kterém se otevřela nadstavbová část, zažila něco, co se v celé historii ligy  předtím stalo pouze dvakrát. Jeden tým porazil ten druhý o osm branek a hráči Teplic měli tu „čest“ být u toho. Bohužel pro ně se to stalo zrovna před zraky jejich fanoušků a byli to právě oni, kdo mohli po zápase jen těžko najít ta správná slova.

Skláři vůbec nechytili začátek utkání. Než se stihli rozkoukat, prohrávali po čtyřech minutách o dvě branky. Po čtvrt hodině to už bylo o tři, a jakmile padla pátá, domácí Shejbal navíc vyfasoval druhou žlutou kartu a předčasně zamířil do sprch. Hosté z Mladé Boleslavi tak šli do kabin s šestigólovým náskokem, který po změně stran okořenili o ještě další dvě trefy.

Už po zápase bylo jasné, že se takto vysoká prohra neobejde bez odezvy. Hráči brali vinu na sebe, fanoušci žádali satisfakci a ke svému slovu se dostal také šéf představenstva Ing. Pavel Šedlbauer, jehož zprávu vydaly Teplice na svých klubových stránkách.

„Náš první zápas o možnost bojovat o účast v Evropské lize považuji za neomluvitelnou ostudu a znevážení dobrého jména FK Teplice. Prohrát se může. To je ve sportu přirozené, ale prohrát takovým způsobem a přístupem týmu, jak tomu bylo v posledním zápase, to nelze tolerovat.“

„Jestli si hráči myslí, že budou oslavováni za to, že se shodou okolností zachránili ve FORTUNA:LIZE, tak nepochopili náš cíl. Nechci se dlouze rozepisovat a navíc jsem zápas, vzhledem ke svému pobytu v zahraničí neviděl naživo, ale reakce musí být velmi důrazná.“

Co to pro současnou sestavu znamená? „Sportovní vedení si musí zjednat autoritu pro plnění a dodržování taktických úkolů jednotlivých hráčů při hře. Nepřipustím, aby hráči brali peníze za výkony rovnající se mizerně odvedené práci. Volno po skončení soutěže musí být minimální, respektující zákon, a hráči, kteří mají zájem v našem týmu pokračovat, musí zahájit tvrdou přípravu na příští ročník,“ osvětlil deník idnes.cz možné následky.