Stará láska nerezaví aneb Co stálo za Buffonovým návratem zpátky do Juventusu

Stará láska nerezaví aneb Co stálo za Buffonovým návratem zpátky do Juventusu

Málokdo by to v jeho věku čekal, přesto se jindy uznávaný italský gólman rozhodl na stará kolena učinit další odvážný krok. Ve svých jednačtyřiceti letech se vrátil na místo činu, kde se hodlá znovu postavit mezi tři tyče.

První zprávy z centra Juve nám sice nasvědčují, že bude „Gigi“ dělat pouze náhradníka, který dostane přednost zejména v pohárech, potažmo v Lize mistrů, ovšem i tak se nedá vyloučit, že mu jeho dlouhá léta získávané zkušenosti opět nezajistí post jedničky.

Gianluigi Buffon se po svém ročním angažmá, které strávil v PSG, vrátil do Turína, kde už prošel všemi potřebnými zdravotními testy. Jednalo se o tah, v němž rozhodovaly hlavně emoce, jelikož nabídek za jeho služby bylo opravdu hodně.

„Povím vám jedno,“ pravil Gigiho agent Silvano Martina novinářům z Daily Mail, „Gigi je velice empatický člověk, každá jeho volba je volbou srdce.“

„Jediné, na čem mu záleželo, je klub, jenž o něho jevil zájem. Nikdy mu nešlo o peníze, ale o tu lásku, které se mu zde dostává. Měli jsme na stole opravdu hodně nabídek, některé velice lukrativní od špičkových mužstev z Premier League, avšak všechny jsme je zamítli,“ odhalil Martina, který úmyslně nechtěl jmenovat jména celků, jež o jeho svěřence jevily zájem.

„Buffonův vztah s Juventusem je velice silný, Turín je jeho domovem. Když přišla možnost vrátit se zpátky, nebylo nad čím uvažovat,“ doplnil agent brankářského veterána, jenž si ve svém staronovém působišti vzal dres s číslem 77.