Baluta chce ve Slavii více času na hřišti. Půjdu za vedením, tohle si nezasloužím, řekl rumunskému deníku

Baluta chce ve Slavii více času na hřišti. Půjdu za vedením, tohle si nezasloužím, řekl rumunskému deníku

Pětadvacetiletý rumunský záložník ve službách Slavie Praha Alexandru Baluta nedostává v kádru českého mistra tolik herního prostoru, kolik by si představoval. O tomto problému se rozpovídal v rozhovoru pro rumunský Sport.ro a přiznal, že celou věc bude řešit s vedením vršovického klubu. 

„Chci hrát. Je to velmi obtížné. Popřemýšlím o té situaci a půjdu to vedení jasně říct. Zbožňuju fotbal a chybí mi to, Opravdu si tohle nezasloužím. Upřímně, ani mě nenapadlo, že bych po tak krátké době uvažoval o návratu do Craiovy,“ prohlásil Baluta pro Sport.ro.

Baluta tedy přiznal, že uvažuje o předčasném návratu do vlasti. Z rumunského klubu Universitatea Craiova přišel do Slavie v loni v létě za 3 miliony eur a smlouvu má podepsanou až do léta 2022. V letošní sezóně se Baluta nedostal hřiště ani na jednu minutu, přičemž pouze v prvním kole proti Zlínu byl alespoň na lavičce, ve zbývajících utkáních už se nevešel ani na ni.

Ačkoliv loni situace nebyla o moc lepší a start v základní sestavě byl pro Balutu spíše příjemným překvapením, nasbíral Baluta za loňskou sezónu 19 startů ve Fortuna lize, v nichž si připsal 2 vstřelené góly a 2 asistence. Do jarní fáze Evropské ligy, kdy se Slavia probojovala přes Genk a Sevillu až k Chelsea, už ale Baluta nezasáhl...