OBRAZEM: TOP stadiony českých divizí, kterým by slušela vyšší soutěž

OBRAZEM: TOP stadiony českých divizí, kterým by slušela vyšší soutěž

Na některých divizních stadionech se musí diváci spokojit s klandrem nebo lavičkou, jinde se mohou posadit na svojí vlastní sedačku a sledovat zápas z často zastřešené tribuny, odkud mají ideální rozhled. Posvítili jsme si na letošní účastníky českých divizí (skupiny A až C), jejichž stánky by se neztratily ani ve vyšších soutěžích. Kde se mohou pochlubit nejlepšími stadiony?

Nad všemi divizními stánky napříč celou republikou ční doslova jako zjevení ten v Chomutově. Těžko budete hledat mezi soupeři Severočechů tým, který by se netěšil, až zase zamíří na úpatí Krušných hor zabojovat o body. Tamní Letní stadion s kapacitou pro 4 800 sedících diváků, to je prostě paráda. Vyhřívaný trávník a umělé osvětlení jsou samozřejmostí, stadion splňuje nejpřísnější svazové parametry. V roce 2012 ho dokonce přijela pokřtít pražská Sparta.

Divizní zápasy bude v nadcházející sezoně znovu hostit i Stadion Františka Kloze, kde má svůj domov Kladno. Na tomhle čtyřtisícovém stánku s umělým osvětlením pojmenovaném po slavném kladenském fotbalistovi Františku Klozovi se hrála v letech 2006 až 2010 i první liga.

K nejlepším divizním stadionům patří bezpochyby i ten v Letohradu, kde může zápasy sledovat na dvou prostorných tribunách bezmála tisícovka sedících diváků. Nadstandardním zázemím se mohou pochlubit ale i v Soběslavi, Vysokém Mýtě, Trutnově či Přešticích, kde se v posledních letech rekonstruovalo a modernizovalo.

Prohlédněte si v galerii všechny stadiony, které patří v českých divizích k těm nejlepším!