Nezmar: Na bezgólovou remízu hrát nebudeme

Nezmar: Na bezgólovou remízu hrát nebudeme

Liberecký Slovan čeká v neděli podvečer odvetné utkání druhého kola Intertoto Cupu. Na svém stadionu přivítá kazašský Kostanaj. Na jeho půdě Liberečtí remizovali 1:1 a vytvořili si tak dobrou pozici pro odvetu. K postupu jim tak bude stačit i bezgólová remíza. Na tu ale Severočeši hrát nebudou, shodli se v rozhovoru pro portál eFotbal.cz trenér Michal Zach a střelec jediného gólu v prvním utkání Jan Nezmar.

"To by byla velká chyba. Naopak se pokusíme dostat soupeře pod tlak a vyhrát," ubezpečil všechny liberecké fanoušky Zach. "Hrát na bezgólovou remízu by bylo hodně ošidné. Musíme předvádět svoji hru a nekoukat na výsledek prvního utkání," dodal Nezmar. Ten nevzpomíná na úvodní utkání moc rád. Liberec měl velké problémy s cestou, ale nakonec dotáhl utkání do remízy, když právě Nezmar vsítil jediný gól. "Kazaši hrají hodně nepříjemný, běhavý, agresivní fotbal. I vzhledem k okolnostem jsme u nich odehráli velice těžké utkání a musím uznat, že to byla větší dřina, než jsme asi čekali. I proto doufám, že se nám to podaří zúročit a postoupíme."

Výchozí pozici mají Liberečtí opravdu dobrou. "S tím souhlasím, ale musíme být pořád obezřetní. Šance jsou stále vyrovnané, určitě to nepůjde samo. Nic nesmíme podcenit," varuje nástupce Vítězslava Lavičky u kormidla Slovanu. Přesto se nepřiklonil k předzápasovému soustředění, ale nechal hráče doma. "V sobou budeme mít trénink ve stejnou hodinu, jako se bude v neděli hrát. V den utkání se sejdeme ve 12:30 k lehkému rozvičení a po něm budeme mít společný oběd. Pak máme sraz před utkáním ve čtvrt na pět," prozradil předzápasový program liberecké týmu jeho kouč.

Ten nemůže počítat s Holeňákem, jehož přestup ze Slavie se stále nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce. Ale v obraně by se už mohl objevit Adam Petrouš. "Jeho příchod už je uzavřený, ale limitují ho zdravotní problémy. Dnes by měl zkusit trénovat naplno a podle toho se rozhodneme," vysvětlil Zach. Sestava tak vykrystalizuje až v den zápasu. "Hodně napoví podvečerní trénink. Záleží hlavně na zdraví hráčů. Dá se říct, že v každé řadě máme minimálně jeden otazník."

Po chladném období by mělo v neděli hráče trápit tropické vedro. Podle předpovědi by se měla rtuť teploměru vyšplhat na dvaatřicet stupňů. "To mě hodně mrzí. Celý týden bylo krásné fotbalové počasí a teď přijdou vedra. Ale bude to pro obě mužstva stejné," lamentoval Nezmar. A jak se proti velkému vedru bránit? "Velice důležitý je pitný režim. A nejen v den utkání, ale už teď. Musíme doplnit minerály, protože v takovém počasí stojí utkání spoustu sil a člověk se hodně potí. Pak hrozí křeče a tomu musíme předejít," upozorňuje liberecký kanonýr. Utkání začíná v neděli v 18:00 a na portálu eFotbal.cz vám přineseme podrobnou on-line reportáž.

[ 14.7.2007 - Vojtěch Bureš | Foto: MARSfoto ]