Kdybych kdysi zůstal ve Spartě, tak už fotbal nejspíš ani nehraju, přiznal kapitán Lvíčat Chaluš

Kdybych kdysi zůstal ve Spartě, tak už fotbal nejspíš ani nehraju, přiznal kapitán Lvíčat Chaluš

Klíčem nedávného libereckého úspěchu na Letné, což následně odnesl odvoláním Václav Jílek, bylo čisté konto Slovanu, o které se zasloužila stoperská dvojice Ondřej Karafiát a Matěj Chaluš.

Druhý zmíněný defenzivní specialista ze stadionu U Nisy nastoupil v metropoli za zraněného Tarase Kačarabu a vedl si velmi dobře. "Dozadu jsme fungovali výborně," pochvaloval si na webu fcslovanliberec.cz dvaadvacetiletý střední obránce.

Byť je brán jako odchovanec slavného "S", protože prošel jeho mládeží, extra motivován nebyl. "Speciální motivaci jsem necítil. Chodil jsem na Letnou jako malý. Je to jeden z největších zápasů v lize, takže jsem se samozřejmě těšil. Jsem rád, že mi Sparta dala možnost, ale vlastně kdybych zůstal ve Spartě, tak už fotbal nejspíš ani nehraju," citoval web fcslovanliberec.cz hráče, jenž svého času patřil i Slavii.

Bývalý obránce Příbrami či Mladé Boleslavi si připsal teprve sedmý ligový start v sezoně, z toho pátý v základu. Opět přitom nebyl stoprocentně fit. "Bylo to pro mě těžké hlavně z důvodu, že jsem byl po soustředění týden nemocný. Necítil jsem se úplně optimálně, ale kluci mi pomohli a zvládli jsme to," liboval si svěřenec kouče Pavla Hoftycha.

Mezi novináře pak na tiskovku dorazil evidentně vyčerpaný. "Cítím se strašně unavený. Jsem rád, že jsme to zvládli. Týmově odbojovali a odehráli dobré utkání. Myslím si, že jsme nebyli horším týmem. Hlavně máme tři body na začátek jara, což je super. Sparta má velkou kvalitu. Každý její hráč je nebezpečný. Dozadu jsme ale fungovali výborně. Ke konci měla sice nějaké závary, ale jinak bych řekl, že vyloženější šance jsme měli my," uzavřel na stránkách fcslovanliberec.cz kapitán českých Lvíčat, který už se v současné době připravuje na sobotní domácí klání s Bohemians 1905.