Blackburn a Atlétiko Madrid budou hrát o Pohár UEFA

Vítězství 4:0 nad Vetrou Vilnius v odvetě třetího kola Poháru Intertoto posunulo Blackburn do druhého předkola Poháru UEFA. Rovers vyhráli první utkání na půdě litevského celku 2:0 a po domácím triumfu tak si zahrají o účast v prestižnějším UEFA Cupu.

Skóre utkání otevřel ve 25. minutě po centru Davida Bentleyho Morten Gamst Pedersen, poté se ze hřiště poroučel záložník Vetry Dejan Miloseski a Blackburn hrál od 40. minuty přesilovku, kterou přeměnil ve druhou trefu Jason Roberts. Definitivní podobu dali výsledku Benni McCarthy a Samba.

O účast v Poháru UEFA se poperou také hráči Atlétika Madrid. Ti v sobotu oplatili rumunskému soupeři Glorii Bistrita šokující jednogólovou porážku, a protože přitom sami neinkasovali, radovali se z postupu díky gólu vstřelenému před týdnem na hřišti soupeře. Hrdinou odvety byl Uruguayec Diego Forlán, jehož premiérová soutěžní trefa po příchodu z Villarrealu už v desáté minutě zápas rozhodla.

Dalšími adepty na postup do Poháru UEFA jsou po sobotních zápasech italská Sampdoria Janov, francouzský Lens a rumunský Otelul Galati.

Výsledky:

Blackburn - Vetra Vilnius 4:0 (1:0), první zápas 2:0, postoupil Blackburn
Trabzonspor - Otelul Galati 1:2 (1:1), první zápas 1:2, postoupil Otelul Galati
Sampdoria - Černo More Varna 1:0 (0:0), první zápas 1:0, postoupila Sampdoria
Lens - Černomorec Oděsa 3:1 (2:1), první zápas 0:0, postupuje Lens
Atlético Madrid - Gloria Bistrita 1:0 (1:0), první zápas 1:2, postoupilo Atlético