Stronati a Championship? Jednání o ostrovech dle Svěrkoše komplikuje nejen zranění

Stronati a Championship? Jednání o ostrovech dle Svěrkoše komplikuje nejen zranění

Pakliže by byl ostravský stoper Patrizio Stronati zdravý, zřejmě by nechyběl v nominaci na Skotsko a David Holoubek by kromě Jánoše, Potočeného či Holzera povolal také jeho.

Bývalý zadák Austrie Vídeň či Mladé Boleslavi si však nedávno poškodil vazy v rameni, nosí ortézu a má před sebou minimálně čtyřtýdenní pauzu, kvůli niž přijde o několik duelů Fortuna:ligy.

Zranění navíc pětadvacetiletému střednímu obránci komplikuje rozjednaný transfer do zahraničí. "Patriziovo zranění nám komplikuje jednání, stejně jako situace kolem Covidu-19,“ přiblížil na stránkách Deníku Sport fotbalistův agent Václav Svěrkoš.

Vedení Baníku, které mimochodem stále vábí produktivního středopolaře východočeských Votroků Adama Vlkanovu, by si údajně za svou defenzivní oporu představovalo sumu okolo milionu eur, čili více než 26 milionů korun.

Názor nového sportovního ředitele Aloise Grussmanna na případné uvolnění není k tomuto datu znám, ale má se za to, že Baník už nechtěl jít s dolů cenou ani o korunu.

Právě teď zmiňuje iSport.cz zatím nespecifikovaný vážný zájem z druhé nejvyšší anglické soutěže Championship, která by mu mohla vzhledem k postavě vyhovovat.

Pakliže by to vyšlo, Stronati by se v jedné soutěži potkal například s Tomášem Kalasem či Jiřím Skalákem.

Liberec sáhl po posile z rakouské bundesligy. Slovan je v Evropě dobrá adresa, hlásí Cancola