Cíl nového sportovního ředitele Dukly? Výchova zajímavých hráčů pro nejlepší české kluby i pro zahraničí

Cíl nového sportovního ředitele Dukly? Výchova zajímavých hráčů pro nejlepší české kluby i pro zahraničí

Druholigová Dukla obsadila pozici sportovního ředitele až po čtvrtém kole nového soutěžního ročníku 2020/2021.

Stal se jím vystudovaný právník Jan Staněk, jenž doposud působil ve funkci výkonného a sportovního ředitele Vysočiny Jihlava.

"Na tiskové konferenci před zahájením nového ročníku jsem slíbil, že během září bychom měli obsadit funkci sportovního ředitele, což se tímto krokem stalo. Vážím si toho, že při volbě kandidáta na toto klíčové místo ve vedení klubu jsme našli společnou řeč jak v rámci představenstva, tak s majoritním akcionářem, s nímž jsme se shodli, že pan Staněk bude pro Duklu nejvhodnější osobou. Přeji panu Staňkovi, aby se mu všechna předsevzetí, s nimiž do Dukly Praha přichází, vrchovatou měrou naplnila a abychom společně vrátili Duklu tam, kam historicky patří. Přeji mu hodně štěstí, zdraví a šťastnou ruku ve všem, co bude pro Duklu dělat," citoval web fkdukla.cz slova předsedy představenstva Bohumila Pauknera.

Za posledních 5 let se Dukle zvýšil nájem hned dvanáctinásobně. Kolik ji stojí pobyt na Julisce?

Ke změně se vyjádřili i na Vysočině, kde onomu kroku rozumí. "Honza Staněk zaslouží velké poděkování za práci, kterou v FC Vysočina během tří let odvedl. Klub úspěšně provedl velmi složitými časy po ztrátě svého strategického partnera, klíčového akcionáře a dlouholeté velké opory – stavební společnost PSJ. Je pozitivně zapsán pod řadou strategických rozhodnutí, zdařilých transferů, důležitých kroků i úspěšných projektů. Chápeme, že poslední tři roky byly i kvůli napjatému klubovému rozpočtu vyčerpávající a nebylo lehké snášet s tím spojený ekonomický tlak, který se promítal i do sportovního řízení klubu. Do dalších let mu přejeme mnoho úspěchů na poli právním i fotbalovém. Držíme mu palce a věříme, že i on svoji přízeň FC Vysočina nadále zachová," vzkázal první muž Vysočiny Tomáš Drastil.

A jaké jsou dojmy nástupce Pavla Vandase, jenž na Julisce skončil v průběhu léta? "Dukla je nedílnou součástí naší fotbalové historie. Proto si moc vážím nabídky, kterou jsem dostal od pana Pauknera a budu se ze všech sil snažit, aby majitel společně s fanoušky, hráči a zaměstnanci zažil co nejvíc úspěchů a aby jim klub přinášel radost. Protože v Praze jsem doma a k některým lidem v Dukle mám blízko, byla pro mě od začátku jednání s Duklou zajímavá. S majitelem jsme se na podmínkách mého působení a mých úkolech bez problémů domluvili. Mým cílem je, aby Dukla sportovně rostla a vychovávala zajímavé hráče pro nejlepší české kluby a případně i pro zahraničí. Budu chtít skloubit sportovní ambice spolu s úspěšnou transferovou politikou," avizoval na fkdukla.cz Staněk.

Uchlácholí podplukovník Tvrdík plukovníka Prymulu? V červnu si to ministr zdravotnictví na Slavii pochvaloval