Podle Sboru rozhodců FAČR by měl Hašek za svou výpověď zaplatit Spartě více než 20 milionů korun

Podle Sboru rozhodců FAČR by měl Hašek za svou výpověď zaplatit Spartě více než 20 milionů korun

Martin Hašek, jenž byl naposledy spojován s příchodem do polské Ekstraklasy, musí zaplatit svému bývalému letenskému chlebodárci sumu 800 tisíc eur, čili téměř 22 milionů korun.

Rozhodl o tom Sbor rozhodců FAČR, který se dlouhodobým sporem někdejšího mládežnického reprezentanta Česka a Sparty ohledně výpovědi zabýval v posledních týdnech.

"Rozhodčí nález byl doručen klubu a jeho právnímu zástupci Bronislavu Šerákovi v pátek v dopoledních hodinách. Vedení ACS dokument v následujících dnech důkladně prostuduje, nicméně po prvním nahlédnutí je podstatné, že Sbor rozhodců FAČR potvrdil právní výklad ACS, že hráč jednostrannou výpovědí porušil smluvní podmínky mezi ním a klubem," zaznělo na oficiálních stránkách aktuálního lídra Fortuna:ligy.

Exzáložníkovi vršovických Klokanů byl současně zamítnut požadavek ve výši 5 928 719 korun a slavné "S" nic platit nemusí.

Jedna z finančních sankcí však Haškovi přeci jen odpuštěna byla a účastník základní skupiny Evropské ligy musí středopolaři vrátit částku 150 tisíc korun, jíž ho pokutoval v úvodu roku 2020.

Haškovi, jehož ve sporu zastupuje Markéta Haindlová, aktuálně běží lhůta pro odvolání a má se za to, že ji beze zbytku využije.

HAŠEK MŮŽE SVŮJ SPOR SE SPARTOU VYHRÁT. PODLE KRITÉRIÍ MEZINÁRODNÍHO SOUDU TO VYPADÁ, ŽE MÁ NAVRCH 4:1