Herně drzý Ostrák: Kdyby přišel ještě lepší český klub, mohla by to být zajímavá varianta

Herně drzý Ostrák: Kdyby přišel ještě lepší český klub, mohla by to být zajímavá varianta

Dvacetiletý záložník Tomáš Ostrák, jenž hostuje v Karviné z bundesligového Kolína nad Rýnem, v mužstvu MFK rozhodně zaujal a slovenský kouč Juraj Jarábek již po jeho prvních osmi zápasech vtipkoval, že ho doporučí jejich národnímu mužstvu.

"Tohle jsem bral s velkou nadsázkou. Byl to od něho vtip. Teoreticky by však šlo, protože táta se narodil na Slovensku, ale nebojte se, chci reprezentovat Českou republiku," ubezpečil v interview pro isport.blesk.cz talentovaný mladík.

"Jsem rád, že jsem se vrátil. Hodně jsme to s tátou a mým agentem probírali, zda je to dobrý krok. Abych pravdu řekl, moc jsem nevěděl, co od toho mohu očekávat, protože v Česku jsem působil pouze v mládežnických výběrech. Ale nyní už mám srovnání například s rakouskou ligou a myslím si, že jsou si ty soutěže herní úrovní velmi podobné. Návrat domů hodnotím pozitivně," vyprávěl na stránkách Sportu bývalý hráč Hartbergu, který operuje právě v rakouské bundeslize.
 
Protože je jeho otec zaměstnancem Baníku Ostrava, karvinská volba by někoho mohla překvapit. "Působí tam jako skaut pro mládež. Na složení prvního týmu nemá vůbec vliv. Takže to nebylo vůbec téma. Karviná se ozvala z Česka jako jediná a její zájem byl velice konkrétní, tudíž nebylo co řešit. Měl jsem možnost jít ještě do Švýcarska či zůstat v Rakousku, ale cítil jsem velkou důvěru od lidí v Karviné, takže to pro mě byla jasná volba," ozřejmil ve Sportu Ostrák.
 
Po jeho nadprůměrných výkonech začala éterem létat spekulace, že by brzo mohlo i do renomovanějšího tuzemského klubu. "V září proti Spartě to byl můj zlomový výkon, kdy se lidé o mě začali více zajímat. Z osobního hlediska jsem rád, že se mi takhle velký zápas podařil. Co se týká setrvání ve FORTUNA:LIZE, asi by záleželo na dané situaci, a kdo by se ozval. Myslím si, že postupná cesta také není špatná volba. Nyní si to osahávám v Karviné, a kdyby přišel ještě lepší český klub, mohla by to být zajímavá varianta. Asi bych se tomu nebránil," přiznal pro iSport.cz Ostrák.
 
Protože má herní sebevědomí, rychlost i dobrý driblink, reálné to určitě je. "Tohle je můj styl, kterým se snažím na hřišti prezentovat. Vždycky jsem byl trochu drzejší. Není to vždy snadné, ale jakmile mám prostor, chci svoje přednosti využívat a pomáhat tím i spoluhráčům, respektive celému týmu. Hodně mi v tomhle ohledu dalo i působení v Německu, kde v týmu Kölnu do 17 let jsem mohl svoje vlastnosti rozvíjet. Přesně tohle Němci od hráčů vyžadují. Chtějí, abyste působil sebejistě a chtěl ukázat, že jste ten nejlepší. Myslím si, že to do mě docela dostali. Stačí se podívat, jak hrají v bundeslize Jadon Sancho či Erling Haaland z Dortmundu. Ti mají sebevědomí obrovské. I proto patří k evropské špičce.“ uzavřel v Deníku Sport zarputilý středopolař, který má u našich západních sousedů smlouvu ještě na dva roky.