Klokani přehráli Votroky, Baník překvapivě padl, Opava udolala Karvinou, Dynamo ovládlo jihočeské derby

Klokani přehráli Votroky, Baník překvapivě padl, Opava udolala Karvinou, Dynamo ovládlo jihočeské derby
OBSAHUJE VIDEO

Vršovičtí Klokani si v mezinárodní pauze poradili s lídrem druhé nejvyšší soutěže a Hradec Králové přehrály poměrem 2:0.

Votrokům, které vede Zdeňko Frťala, vstřelili branky Pulkrab a Vodháněl, který také u první trefy asistoval.

Reprezentační přestávku si zpestřili také hráči Slezského FC a MFK Karviná, kteří na sebe narazili na půdě Velkých Hoštic.

Na neutrální půdě začaly padat branky až po změně stran a nakonec se radoval z těsné výhry soubor Radoslava Kováče, za který se trefili Jan Žíek a René Dedič. Jedinou trefou Karviné si pak připsal Mikuš.

V jihočeském derby vyzrálo Dynamo České Budějovice na druholigové Táborsko, které v pátek pomohli potopit Mészáros a Valenta. V první půli operoval v útoku týmu Davida Horejše uzdravený Mick van Buren.

Baníku pak páteční boje moc nesedly a výběr Luboše Kozla, za nějž znovu zaskakoval Ondřej Smetana, nestačil na druhý tým druhé ligy SK Líšeň, který si přijel do Ostravy pro výhru 2:0, o níž se zasloužili Lutonský s Machálkem.

"Chtěli jsme dát šanci hráčům, kteří nemají takové zápasové vytížení, nebo se vrátili po nemoci či zranění. A k tomu jsme chtěli dát i možnost hráčům z B-týmu, kteří dobře pracují. V tom utkání splnilo, co jsme od něj očekávali. I když vítězství jsme i samozřejmě přáli. Ale přece jen se na některých hráčích, kteří delší čas chyběli, určitá nerozehranost projevila," přiznal na fcb.cz Smetana.

Páteční přípravy:

SFC Opava - MFK Karviná 2:1 (0:0)
Branky: 62. Žídek, 75. Dedič – 74. Mikuš. Rozhodčí: Dorušák – Dresler, Lakomý.

Opava: Šrom (46. Lasák) – Jelínek (65. Večerka), Didiba, Žídek – Harazim, Darmovzal (24. Rataj), Tiéhi (70. Zavadil), Řezníček, Helešic – Juřena (65. Dedič), Holík (83. Gorčica).Trenéři: Radoslav Kováč a Alois Skácel.

Karviná: Bolek (46. Neuman) - Janečka (46. Mangabeira), Dramé, Twardzik, Bartošák (46. Guba) - Smrž, Hanousek - Ndefe, Tavares, Mikuš - Haša (63. Vlachovský). Trenér: Jarábek.

FC Hradec Králové 0:2 (0:1) Bohemians Praha 1905
Branky 34. Pulkrab (Vodháněl), 54. Vodháněl (Nečas).

FC Hradec Králové: Ottmar (62. Mach) - Mejdr, Donát (62. Samko), Král, Urma (62. Leibl) - Čech, Kateřiňák, Kodeš - Záviška (62. Prekop), Dvořák (62. Šípek), Vlkanova (62. Novotný).

Bohemians Praha 1905: Bačkovský (46. Kouba) - Bederka, Krch (62. Osmančík), Hůlka - Hronek, Levin (46. Vacek), Jindřišek (62. Novák), Květ (62. Hašek), Vondra - Vodháněl (62. Keita), Pulkrab (46.Nečas).

Dynamo České Budějovice - MAS Táborsko 2:0 (1:0)
Branky: 20. Mészáros, 57. Valenta.

České Budějovice: I. poločas: Vorel - Kladrubský, Havel, Králik, Skovajsa - Čavoš, Javorek - Jánošík, Mészáros, Mršič - Van Buren.
II. poločas: Vorel - Čolić, Talovierov, Havel, Novák - Čavoš, Valenta - Ekpai, Brandner, Jánošík (58. Kalousek) - Bassey. Trenér: Horejš.

FC Baník Ostrava - SK Líšeň 0:2 (0:1)
Branky: 19. Machálek, 55. Lutonský.

Ostrava: Murin - Fillo (61. Fulnek), Kaloč, Stronati, Lalkovič (46. Tijani) - Drozd (74. Harušťák), Chvěja (70. Kulig) - Buchta, Tetour (46. Jirásek), Kuzmanovič (78. Šmiga) - Zajíc (61. Zálešák). Trenér: Smetana.

SK Líšeň: Veselý - Jeřábek, Otrisal, Ševčík, Rolinek - Demeter, Fall - Chládek, Minařík, Lutonský - Machálek.

Juliš? Když takhle bude pokračovat dál, máme dalšího útočníka pro reprezentaci, hlásí Koller