Král Evropy sídlí už roky v Bavorsku!

Král Evropy sídlí už roky v Bavorsku!

Zlatý míč France Footballu se letos udělovat nebude. Pro Roberta Lewandowského je to škoda. Dvojnásobná. Zažil totiž tak povedený rok, že by byl vážným adeptem na zisk této prestižní trofeje a na sesazení dua Messi, Ronaldo.

Nebude to ale jen tím, že oba dlouholetí vládci světového fotbalu prostě stárnou, ale hlavně tím, že se našel fotbalista, který oba trumfnul nejen statistickými údaji, ale i „uměleckým dojmem,“ vystupováním, jednáním a vším tím, co dělá z fotbalisty hvězdu.

A hlavně v době, kdy obě zmíněné megahvězdy ještě zdaleka nevyklidily pole. To vše bylo v sezoně 2019 až 2020 příznačné pro Roberta Lewandowského, polského útočníka Bayernu Mnichov. Dvaatřicetiletý snajpr se po zásluze stal držitelem Ceny UEFA pro nejlepšího fotbalistu sezony, do níž tak citelně zasáhl koronavirus.

Hvězda bavorského velkoklubu kralovala v uplynulé sezoně nejen co se týče individuálních statistik, ale i týmově. „Lewa“ pomohl Bayernu k výhře v Lize mistrů i Superpoháru UEFA, stejně jako k titulu v bundeslize a Německém poháru. Ve všech soutěžích hrál dominantní roli.

Přitom v únoru se zranil a dva měsíce nehrál. Paradoxně tak jako jeden z mála může za svoji báječnou sezonu děkovat koronaviru, který vyvolal následnou pauzu, během níž se vyléčil.

Celý příběh Roberta Lewandowského si můžete přečíst v posledním vydání magazínu Hattrick, který je nyní v prodeji.