Boj obrů z Manchesteru o Alabu graduje. Proč je aktuálně ve výhodě Guardiola?

Boj obrů z Manchesteru o Alabu graduje. Proč je aktuálně ve výhodě Guardiola?

O budoucnosti osmadvacetiletého rakouského univerzála Davida Alaby by se mohla rozhodnout již během nadcházejícího měsíce. V Evropě se otevírá zimní přestupové okno a Bavorský gigant se pokusí tento artikl zpeněžit, aby jej nemusel v létě pouštět zdarma. Ve hře je hned celá řada zájemců, ale hlavní bitva o jeho služby se očekává v Manchesteru.

Bavorský gigant nabízel Alabovi prodloužení spolupráce, ale rakouský legionář zaujal odmítavý postoj. Média hovoří o konci dlouholetého partnerství jako o hotové věci a svůj zrak směřují především ke spekulacím, kde nakonec zakotví.

Manchester United by jej rád získal pro své plány, neboť by rád vystavěl defenzivní řadu v lehce obměněném složení. Rudí ďáblové primárně cíli na Dayota Upamecana, ale nepředpokládá se, že by jej Lipsko pustilo za rozumnou sumu.

Nejblíže je zřejmě Manchester City, kde vládne Pep Guardiola, kterého Alaba zná ještě z jeho působení v Bayernu. Již několikrát od jeho odchodu se nechal slyšet, že by se s ním zase v jednom týmu rád setkal.

„Pep je někdo, kdo na fotbal myslí čtyřiadvacet hodin denně. Jeho tréninky jsou neuvěřitelnou školou. Do té doby, než si mě vzal do parády, jsem nevěděl, že dokážu hrát na tolika pozicích,“ nechal se slyšet Alaba v roce 2016 v rozhovoru pro BT Sport.

Zdroj: as.com