Real v lednu nenakupuje, letos by to ale mohlo být jinak. Blízko na Bernabeu mají tihle dva...

Real v lednu nenakupuje, letos by to ale mohlo být jinak. Blízko na Bernabeu mají tihle dva...

Real Madrid není zvyklý nakupovat posily v lednu uprostřed sezóny a poslední posily klubu byli Eden Hazard, Luka Jovič a Ferland Mendy v roce 2019. Obě tyto skutečnosti by se ale brzy mohly změnit.

Španělskému mistrovi by v trnité cestě za obhajobou, ale i úspěchem v Lize mistrů, mohli pomoct David Alaba a Hassem Aouar. Oba by mohli přijít už v lednu. Prvnímu jmenovanému končí v létě smlouva s Bayernem Mnichov, toho druhého by pak Real rád koupil z Olympiku Lyon, odkud do Madridu přišli Karim Benzema nebo právě Ferland Mendy.

Dvaadvacetiletý Aouar by byl náhradou za Isca, který pravděpodobně odejde do Sevilly. Čerstvý francouzský reprezentant se v minulé sezóně s Lyonem dostal do semifinále Ligy mistrů a dlouhodobě podává v tomto klubu skvělé výkony, které ohromily i samotného Zinedina Zidana.

Tou druhou posilou by pak měl být defenzivní záložník či obránce David Alaba, který za Bayern hraje stabilně od roku 2011 a patří k nejlepším hráčům na světě. V létě bude hodně žádaný, podle všeho má ale Real k jeho zisku brzy a dojít by k tomu mohlo už v lednu.

zdroj: sportskeeda.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.