Ústí už sehnalo náhradu za Jarošíka. Třetího týmu druhé ligy se ujal nositel slavného jména...

Ústí už sehnalo náhradu za Jarošíka. Třetího týmu druhé ligy se ujal nositel slavného jména...

Třetí tým Fotbalové:národní ligy z Ústí nad Labem byl po odchodu Jiřího Jarošíka do zahraničí bez hlavního trenéra jen několik dní.

Jeho novým koučem se stal exreprezentant David Jarolím (41), jenž má za sebou zkušenosti z Olympie Radotín či devatenáctky Slavoje Vyšehrad.

"Od trenéra Jarolíma si slibujeme pokračování v klubové filozofii práce s mladými hráči a začleňování ústeckých odchovanců do A týmu. To je pro nás zásadní a jsem rád, že na tom máme širokou shodu v celém sportovním úseku včetně nového trenéra a že v tom máme podporu i od pana Hory, majitele klubu," okomentoval změnu ředitel Army Václav Kožíšek, jehož slova nabídl web fkusti.cz.

Své si k tomu pověděl také sportovní manažer Petr Heidenreich. "Do klubu přichází další mladý trenér s velkými hráčskými zkušenostmi. David Jarolím je bezpochyby fotbalová osobnost a je skvělé, že své zkušenosti může podobně jako jeho předchůdce Jiří Jarošík začít trenérsky zúročovat právě u nás v ústeckém klubu. Věřím, že společně navážeme na předchozí úspěšné období. Všichni přejeme novému trenérovi, aby se mu v Armě dařilo," přidal na fkusti.cz funkcionář.

A co první dojmy samotného stratéga, jenž se na nové adrese upsal až do konce černa 2024 s dvouletou opcí na další spolupráci? "Jsem rád, že jsme dotáhli jednání k dohodě. Od počátku jsme si rozuměli a jednání šlo hladce. Mám z toho dobrý pocit. Důležité je, že máme společnou sportovní filozofii. V Ústí je dobře nastavena práce s mladými hráči, kteří spolu se zkušenou osou týmu tvoří ambiciózní celek, a této filozofie se určitě budeme držet. Co se týká cílů, chci především navázat na úspěšné předcházející období. Budeme hrát ofenzivní fotbal podložený poctivou prací v zápasech i v tréninku. Důležité bude umožnit fotbalový růst talentovaným hráčům. Chci jim k tomu dát dostatek prostoru. Žádné konkrétní umístění v tabulce jsme si nestanovili, do každého zápasu ale půjdeme s cílem vyhrát. Jaké umístění nám to nakonec vynese, to uvidíme po skončení sezóny. Mojí ambicí je samozřejmě zůstat v horních příčkách tabulky. Na nové angažmá se hodně těším a věřím, že spolu s týmem uspějeme. Chtěl bych tím klubu oplatit jeho důvěru, které si vážím," doplnil syna Karla Jarolíma, jenž spolu s jeho starším bratrem Lukášem pracuje v prvoligové Mladé Boleslavi.

Bývalý hráč Bayernu, Norimberku a Hamburku začne na severu Čech svou misi 13. ledna. Stane se tak i s jeho novým asistentem Richardem Stražanem.

Je to zásluha všech hráčů z Ústí, říká Jarošík o angažmá v Celje. Plánuje posily z Česka?

Zdroj: fkusti.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.