Prošel Grasshopperrem i Braunschweigem a teď zakotvil v Liberci. Nic si však nechce nalhávat...

Prošel Grasshopperrem i Braunschweigem a teď zakotvil v Liberci. Nic si však nechce nalhávat...

Před pád dny se liberecký kouč Pavel Hoftych nechal slyšet, že aktuálně Slovan nejvíce tlačí bota ve středu hřiště a v útoku. Vedení Slovanu mu proto přivedlo ofenzivního záložníka Michala Faška.

Šestadvacetiletý středopolař s poměrně pestrou klubovou minulostí dorazil na severočeský stadion U Nisy jako volný hráč po vypršení smlouvy v Nitře.

"Michal už je zkušený hráč, má výbornou kopací techniku, umí dávat góly, což potvrdil i v Nitře. Dokáže hrát na více postech, kromě středu zálohy teď hrával i na hrotu. Věříme, že bude schopný se rychle adaptovat na naši ligu, přidat ještě víc důrazu v osobních soubojích a bude pro nás přínosem," pronesl na jeho adresu šéf liberecké lavičky, jehož slova nabídl web fcslovanliberec.cz.

Faško v minulosti prošel Duklou Banská Bystrica i Ružomberokem, s tím, že má za sebou i tři zahraniční mise - jednu absolvoval v Grasshopperu Curych, druhou v Eintrachtu Braunschweig a třetí pak v Karviné.

Jak by se představil fanouškům pod Ještědem? "Nejlépe se cítím na středu pole v jakékoliv roli ať už víc defenzivní, nebo ofenzivní. Na podzim jsem ale hrál také v útoku a i to mi celkem sedlo. Věřím, že se nám podaří dosáhnout minimálně toho, co se podařilo celému týmu v minulé sezoně. To bylo perfektní," uzavřel Faško, jenž se osobně zná s Martinem Koscelníkem.

Jak to bude s adaptací? Přeci jen se česká liga rozjíždí již za pár dní. "Nebudu si nic nalhávat. Vzhledem k aktuální situaci, která se dotkla i mě, jsem se od 28. prosince ocitl v karanténě. Trénuji individuálně každý den, protože nemám absolutně žádné příznaky. Určitý čas budu potřebovat na adaptaci, neboť přicházím do nového kolektivu a nového klubu. Hlavně mě mrzí, že jsem se k týmu nemohl připojit už na soustředění v Turecku," zakončila nová akvizice nyní osmého celku tabulky.

Falta zamává Hané půl roku před koncem smlouvy a zvýší konkurenci plzeňským křídelníkům

Zdroj: fcslovanliberec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.