Zbrojovka se dočká výrazné posily do obrany. Po šesti a půl letech se jí vrátí "ztracený syn"

Zbrojovka se dočká výrazné posily do obrany. Po šesti a půl letech se jí vrátí "ztracený syn"

Sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár sehnal účastníkovi Tipsport Malta Cupu novou posilu do defenzivní řady.

Nyní šestnáctý tým Fortuna:ligy by měl dle iSport.cz posílit na půlroční hostování třicetiletý stoper Luděk Pernica, jenž druhé největší město České republiky opouštěl kvůli Jablonci v polovině roku 2014.

V podzimní části naskočil rodák z Boskovic pouze do čtyřech utkání a realizační tým západočeské značky jednoduše sází ve stoperské řadě na jiné borce.

Pod novým trenérem Brna Richardem Dostálkem by měl Pernica dostávat mnohem více herního času než ve Štruncových sadech a mohl by vytvořit novou stoperskou dvojici s o něco starším Pavlem Dreksou.

"Pernica je v rámci soutěže nadstandardní hráč, navíc je to kluk se vztahem ke klubu a k městu. Mám z toho velkou radost. V Brně nastartoval kariéru, nasbíral velké zkušenosti v těžkých zápasech a věřím, že nám teď hodně pomůže. A to nejen obranné fázi, ale i v kabině," pronesl ve Sportu Dostálek.

Sobotní generálku na soutěžní boje proti Spartaku Trnava Pernica s největší pravděpodobností nestihne, ale kdo ví, třeba už bude k dispozici 16. ledna na Mladou Boleslav, v jejíž řadách by mohl narazit na svého dosavadního kolegu Radima Řezníka.

K tomuto datu odehrál odchovanec Zbrojovky za Brno 72 prvoligových a 17 druholigových utkání.

Falta zamává Hané půl roku před koncem smlouvy a zvýší konkurenci plzeňským křídelníkům

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.