Horváth vítá další novou tvář v týmu. Jak hodnotí přípravu před jarním bojem o záchranu?

Horváth vítá další novou tvář v týmu. Jak hodnotí přípravu před jarním bojem o záchranu?

Další bídný podzim a jistota, že na jaře je čeká tvrdý boj o záchranu. Příbram má na svém kontě jen devět bodíků a ve druhé polovině sezóny bude bojovat o každý další, aby jí nehrozil sestup. Před koučem Pavlem Horváthem stojí velká výzva, ale svému týmu a odhodlání věří. K dispozici bude mít navíc nového útočníka, od kterého si slibuje mnohé nejen on, ale i klubový boss Jaroslav Starka.

U Litavky bude nově působit jednatřicetiletý útočník Tomáš Dočekal, který si kromě angažmá v Jablonci či Žižkově vyzkoušel i soutěže v Polsku a Slovensku. Naposledy oblékal barvy Vyšehradu, odkud míří do Příbrami, které se pokusí zachránit.

„Potřebovali jsme posílit útok o typického hrotového útočníka s důrazem před brankou, to by měl Tomáš splňovat. Stáhli jsme také kluky z hostování a věřím, že budou posilami v boji o záchranu,“ nechal se slyšet mocipán středočeského klubu Starka.

„Těší mě zájem prvoligové Příbrami o mé služby, udělám maximum, abych týmu pomohl k záchraně v soutěži. Moc se těším na start Fortuna ligy,“ nechal se slyšet Dostálek po podpisu smlouvy, po kterém obdržel dres s číslem deset.

Příbram se připravuje na start jara a hned v prvním kole vyzve Plzeň, která chce rychle zapomenout na nevydařený podzim. „Myslím, že jsme hodně trénovali, ale ta příprava je hodně specifická. Je to hrozně krátký, protože se prakticky hned hraje. Měli jsme domluveného soupeře ze třetí ligy, ale nakonec jsme museli zvolit modelové utkání. Na Plzeň se samozřejmě nachystáme, bude nás v poli jedenáct a uvidíme, jak na to bude reagovat Viktorka,“ dodal Horváth s úsměvem pro klubovou televizi.

fkpribram.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.