Sedm let a dost. Özilův přestup je hotovou záležitostí. Prospěje to oběma stranám, chválí Arteta

Sedm let a dost. Özilův přestup je hotovou záležitostí. Prospěje to oběma stranám, chválí Arteta

Mesut Özil v příštích dnech s největší pravděpodobností opustí po více než sedmi letech Arsenal. Některá zahraniční média uvádějí, že už je přestup do Fenerbahce hotovou záležitostí.

Özil naposledy nastoupil za Arsenal 7. března loňského roku proti West Hamu v Premier League a už dlouho je jasné, že za „Kanonýry“ další starty nepřidá.

Německému záložníkovi v létě končí v Arsenalu smlouva a trenér Mikel Arteta prozradil, že Özilova budoucnost se vyřeší už v lednu. „V posledních sezonách byl jedním z klíčových hráčů. Pokud se tento měsíc něco stane, bude to prospěšné pro obě strany. Polepší si klub i Mesut,“ citoval The Guardian slova španělského trenéra.

Podle zástupce Fenerbahce Murata Zorly Özil na 90 % bude hrát od ledna v Turecku. „Podle mých zpráv se Mesut stane naším hráčem už v lednu, nebudeme čekat na konec jeho smlouvy,“ uvedl pro Sport Digitale.

Dvaatřicetiletý záložník měl ještě možnost si vyzkoušet angažmá v MLS, ale po pondělím instagramovém příspěvku Özilova bratra, kde sdílel znak tureckého celku se zdá vše jasné.

Zdroj: theguardian.com, thesun.co.uk

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.