Kalas má peníze jako v Premier League, Skalák bere více než Matějů se Zmrhalem dohromady

Kalas má peníze jako v Premier League, Skalák bere více než Matějů se Zmrhalem dohromady

Mezi pěti nejlépe placenými českými krajánky, kteří v zahraničí nehrají nejvyšší soutěže, jsou tři zástupci z ostrovů a dva muži operující na Apeninském poloostrově.

Jak vyplynulo z dat, která nabízí specializované servery salarysport.com, footballleague.com či sillyseason.com, na čele žebříčku se vyhřívá exolomoucký stoper Tomáš Kalas.

Sedmadvacetiletý kapitán Bristolu City je nejlépe placeným hráčem týmu a jeho základní plat bez bonusů a prémií za výkony a výsledky činí 2,9 milionu korun měsíčně, což je gáže na úrovni Premier League.

Bristol přitom nebojuje o postup do nejvyšší soutěže - prohrál čtyři z posledních pěti zápasů a v průběžné tabulce ho najdeme až na desáté pozici s čtrnáctibodovou ztrátou na vedoucí Norwich City.

Špatně se nemá ani stejnou soutěž hrající osmadvacetiletý křídelník Jiří Skalák ve službách Millwallu. Exsparťan s minulostí v Mladé Boleslavi, Ružomberoku, Brně i Brightonu bere měsíčně 1,2 milionu korun.

To vše i přesto, že v rozehraném ročníku 2020/2021 odehrál v Championship jen 96 minut čistého času a nominován byl jen do poloviny zápasů.

625 tisíc korun měsíčně připlouvá na účet exslávistovi Jaromíru Zmrhalovi z Brescie, což také není špatné. Tím spíš, že jeho klubový kolega Aleš Matějů vydělává na stejné adrese za měsíc "jen" 365 tisíc.

Před bývalým bekem Viktorie Plzeň je i zkušený gólman Tomáš Holý, jehož Ipswich se dokonce vyskytuje až v League One, což je třetí nejvyšší anglická soutěž.

I tak však chodí 206 centimetrů vysokému obrovi ze stadionu Portman Road pro více než 30 tisíc diváků každý měsíc na účet 418 tisíc korun. Jako jednička Zlína, Vlašimi či Viktorie Žižkov by se určitě tak dobře neměl.

Břečka zažívá v Kasimpase pátého trenéra za rok: Věřím, že brzy půjdeme nahoru, mužstvo máme silné

Zdroj: isport.blesk.cz