Konec Mandouse na Hané? Sigma přivedla dvoumetrového Slováka Macíka

Konec Mandouse na Hané? Sigma přivedla dvoumetrového Slováka Macíka

Olomouc úspěšně dotáhla přestup sedmadvacetiletého slovenského brankáře Matúše Macíka. Se Sigmou podepsal smlouvu na dva a půl roku, dres bude nosit s číslem 33.

„Mé dojmy z nového angažmá jsou zatím moc fajn. Prohlédl jsem si už zázemí a stadion, pozdravil se se spoluhráči a trenérem. Sigma je pro mě nová výzva, na kterou se těším,“ neskrýval brankář své dojmy pro web sigmafotbal.cz.

„V Ružomberoku jsem měl za sebou hodně zápasů, má pozice v bráně byla pevná. Teď mě čeká velká konkurence, což je pro mě něco nového. O místo v sestavě se férově porvu,“ pokračoval odhodlaně.

Příchod téměř dvoumetrového gólmana může také znamenat odchod dosavadní jedničky Sigmy Mandouse. Nebo budou na Hané působit alespoň do konce sezony dva konkurenceschopní brankáři. O Mandouse po povedeném roce 2020 je zájem nejen ve Slavii a Plzni, ale také v zahraničí. Macík ve slovenské nejvyšší soutěži oblékal dres MFK Rožumberok, kam přišel z Liptovského Mikuláše. Ve slovenské první lize nastoupil ke 120 zápasů a vychytal 37 nul.

První start v lize čeká Sigmu už v sobotu 16. 1. 2020 proti pražské Slavii.

Zdroj: sigmafotbal.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.