Stojí za znovuzrozením Griezmanna pouhá změna formace, nebo v tom je něco víc?

Stojí za znovuzrozením Griezmanna pouhá změna formace, nebo v tom je něco víc?

Antonie Griezmann do Barcelony přestoupil v létě 2019, ale v dresu Katalánského velkoklubu to neměl jednoduché. Až poslední zápasy začínají naznačovat lepší zítřky. Za vzestupnou výkonností francouzského útočníka stojí změněná formace, Messiho forma a nejspíš i marodka.

V posledních dvou zápasech Griezmann vstřelil dvě branky a u dalších dvou asistoval. Je to od té doby, co trenér Koeman změnil rozestavní na 4-3-3 namísto preferovaného 4-2-3-1. Právě tento herní formát sedl francouzskému mistru světa z roku 2018 jako dělaný.

Francouzskému útočníkovi tato změna prospěla a zároveň mu pomohla i forma Lionela Messiho, který opět baví fotbalem. S jeho formou se začíná zvedat celá Barcelona a hraje v posledním období velmi dobře, když z posledních 8 ligových zápasů vyhrála hned šestkrát.

Dalším důvodem je ustálení základní sestavy, byť je vynucená kvůli marodce. Zranění jsou Fati, Coutinho, Piqué i Sergi Roberto. Vzhledem na současné výkony hrajících hráčů nebudou mít návrat do sestavy jednoduchý. Koeman si od toho slibuje zvýšení konkurence.

Zdroj: mundodeportivo.cz

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.