Jihlava přivítala na Vysočině čtyři mladíky včetně ofenzivního zboží ze Sparty a Plzně

Jihlava přivítala na Vysočině čtyři mladíky včetně ofenzivního zboží ze Sparty a Plzně

Jihlavský kádr se v právě probíhající zimní přestávce rozrostl o čtyři talentované hráče včetně dvacetiletého křídelníka z Viktorie Plzeň a stejně starého útočníka ze Sparta.

Jedním z nich je Vojtěch Patrák, který dal v podzimní nedohrané ČFL za béčko Sparty osm branek, což mu stačilo na status nejlepšího střelce. V říjnu si pak bývalý mládežnický reprezentant krátce zahrál také v Evropské lize proti AC Milán.

Druhým pak Jakub Selnar, který svého času nastupoval za Viktorii Plzeň v mládežnické obdobě Ligy mistrů UEFA Youth League. Posléze se zjevil jak v Sokolově, tak v Pardubicích a po návratu na západ Čech hrál za béčko Viktorie.

Třetím do party je Čechoameričan Samuel Želazný, jenž v posledních letech působil v celku Oeiras, který operuje ve třetí portugalské nejvyšší soutěži. Levý obránce si zatím plácl s vedením Vysočiny na půl roku.

Nejstarším z nováčků je dvaadvacetiletý střední či krajní záložník Sebastian Chocholatý, kterého do Jihlavy zapůjčil Hradec Králové. Po štacích v Převýšově, Kratonohách či Živanicích se zdá být Jihlava opět po čase velká šance a určitě atraktivnější destinace, než rezerva Votroků.

Jihlava, na jejíž trenérské lavičce sedí Aleš Křeček a které se vrátil ze zahraničí i gólman Luděk Vejmola, bude mít na jaře co napravovat. V tabulce FNL totiž přezimuje až desátá s desetibodovou ztrátou na vedoucí Hradec.

Do Brna přichází záložník Texl. Má zvýšit konkurenci a přidat na fotbalovosti

Zdroj: fcvysocina.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.