Velká škoda pro maroda Wiesnera! Vypadal nadějně, chtěl jsem mu dát šanci, přiznal Kotal

Velká škoda pro maroda Wiesnera! Vypadal nadějně, chtěl jsem mu dát šanci, přiznal Kotal

Hlavní kouč Sparty Václav Kotal (68) zmínil, že příprava byla krátká a navíc ve složitém počasí, nicméně pro všechny stejná. "Snažíme se vypořádat se vším a neděle nám ukáže, jak na tom jsme," uvedl před šlágrem kola proti Baníku Ostrava letenský kouč.

Štetina ani Čelůstka první jarní kolo nestihnou, což platí také pro Hložka či Wiesnera, který se měl dočkat velké šance. Jak to vypadá s marodkou dále?

"Trávník i Karabec už s námi naplno trénují, mohli by být na Baník k dispozici. Adam Hložek by mohl být v plném tréninku únoru, ale uvidíme. Trénuje zatím, jak může, ale hlavní bude herní praxe. Strašně nám chybí, podobně jako Štetina. Chybějí nám kvůli jejich zraněním soubojoví hráči. Wiesner má poraněný zadní stehenní sval, bude několik týdnů mimo. Velká škoda pro něj, vypadal nadějně, chtěl jsem mu dát šanci," ozřejmil na čtvrteční tiskovce nejstarší stratég současné Fortuna:ligy.

O jedenáctce vyvolených pro atraktivní ostravský hit už má svou představu. "Máme o sestavě na příští zápasy jasno, ale uvidíme, co s tím udělají testy na Covid. Chodí se na ně až těsně před zápasy, tak člověk nikdy neví," přiznal muž zodpovědný za výkony a výsledky aktuálně třetího týmu prvoligového peletonu.

Ten čelil dotazu i na ostudnou produktivitu v pokutových kopech. "Penalty trénujeme pořád, kluci se tomu věnují i individuálně. V zápase je to o tom, jak se hráči daří a jaké má sebevědomí. Když si hráč na trávníku na penaltu věří, my mu věříme také," ozřejmil.

A co možné dílčí změny v kádru? "Jednáme s hráči o prodloužení smluv. Ale my hlavně chceme kádr rozšířit, abychom měli širší tým pro účast v Evropě, která je naším prvořadým cílem. Sledujeme hráče, kteří by nás mohli posílit. Mě jako trenéra zajímají hráči, kteří by mohli rovnou naskočit do základní sestavy," uzavřel někdejší šéf Zbrojovky, Jablonce či Hradce Králové, jenž převzal sparťanské áčko před necelým rokem po Václavu Jílkovi.

Rosický: Máme silného majitele, a pokud nedostaneme nabídku, která nám vyrazí dech, nikoho nepustíme

Zdroj: sparta.cz