Majitel Pardubic: Žijeme ve skromných podmínkách, ale nikomu nedlužíme a své závazky plníme včas

Majitel Pardubic: Žijeme ve skromných podmínkách, ale nikomu nedlužíme a své závazky plníme včas

Protože jsou Pardubice v právě probíhající sezoně nováčkem, který navíc musí hrát své domácí duely v azylu, průběžné páté místo přes zimu by čekal ještě před pár měsíci málokdo.

A platí to i pro předsedu představenstva Vladimíra Pittera. Náskok třinácti bodů na sestupové příčky se zdá být před jarními soutěžními boji pohodlný...

"Je to určitě nad očekávání. Jsme příjemně překvapení," přiznal majitel východočeské značky, která startuje rok 2021 proti Dynamu České Budějovice.

Pardubický vlastník, který doufá, že brzy začne výstavba nového stánku, protože v dalším ročníku 2021/2022 by bez něj museli o soutěž níž, by byl rád, aby áčko navázalo na podzim. "Žijeme ve skromných podmínkách. Ale nikomu nedlužíme, své závazky plníme včas," doplnil Pitter, s tím, že hráči nemusí mít strach o výplaty ani v době koronavirové krize.

Důležitým krokem bylo podle něj také udržení zkušeného brankáře Marka Boháče, jenž měl mít namířeno do Slavie, ale nakonec podepsal na současné adrese novou smlouvu až do roku 2023. "Jsme rádi, že jsme ho udrželi a minimálně pro jaro máme spolehlivého gólmana. Těší nás, že kádr zůstává pohromadě a gólmani jsou jeho důležitou součástí," uzavřel šéf Pardubic, jimž se minulý víkend zrušily obě přípravy s Vlašimí i Jabloncem a realizační tým tak musel proti sobě postavit dvě mužstva z vlastních zdrojů.

Zdroj: fkpardubice, Český rozhlas

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.