Náhrada za Krejčího? Sparta údajně soustředila svůj zájem na defenzivní štít z Ruska

Náhrada za Krejčího? Sparta údajně soustředila svůj zájem na defenzivní štít z Ruska

Před pár týdny vydala UEFA žebříček padesáti zajímavých hráčských talentů, ve kterém figuroval i defenzivní štít pražské Sparty Ladislav Krejčí. Stabilní člen základní sestavy letenského celku a reprezentační jednadvacítky svými výkony na podzim vzbudil zájem ze zahraničí a mohl by brzy opustit zázemí pražského klubu. Spekuluje se i o jeho náhradě.

Krejčí na podzim v barvách Sparty zaznamenal několik dobrých startů ve skupinové fázi Evropské ligy a bylo zřejmé, že to nezůstane bez odezvy. Jednadvacetiletý talent však nebude uvolněn jen za nějakou průměrnou nabídku, a tak lze očekávat, že jej Sparta prodá jen za skutečně neodolatelný balík.

Krejčí se poměrně rychle po svém příchodu etabloval v klíčový defenzivní štít a svými výkony Spartě notně pomáhá. Efektivní je i při zahrávání standardních situací a nejednou se již ve vápně soupeře dokázal gólově prosadit. Sparta by na jeho post potřebovala někoho, na koho by se mohla taktéž spolehnout.

Podle instagramového účtu Russian Football News by mohl na Letnou zamířit dvaadvacetiletý chorvatský legionář Kristijan Bistrovič. Kmenový hráč CSKA Moskva se těší místu v základní sestavě ruského obra, ale údajně neodcestoval na soustřední a stále častěji se hovoří o jeho odchodu. Jeho tržní hodnota je 2,5 milionů Eur a podle tohoto zdroje je jedním z favoritů na jeho zisk právě pražská Sparta.

Zdroj: Russian Football News

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.