Názor Kotala na misi v Ostravě? Útoky se mohly řešit s větším klidem a mělo být více pokusů o střelbu z dálky

Názor Kotala na misi v Ostravě? Útoky se mohly řešit s větším klidem a mělo být více pokusů o střelbu z dálky
OBSAHUJE OHLASY

V Ostravě mezi domácím Baníkem a hostující Spartou žádná branka nepadla a oba týmy tak braly za bezgólovou remízu po jednom bodu. Zatímco letenské "S" zůstalo třetí, soubor Luboše Kozla povyskočil na průběžnou pátou pozici.

Je podle hlavního kouče pražského mužstva Václava Kotala bod ziskem, nebo ztrátou? "Myslím, že to budeme hodnotit v kontextu dalších utkání, jestli je to zisk nebo ztráta. V závěru tam měl Juliš velmi dobrou příležitost. Některé útoky jsme mohli vyřešit trochu s větším klidem. Když nedáme gól, musíme být rádi za bezgólovou remízu," krčil rameny nejstarší stratég soudobé Fortuna:ligy.

Lépe postavená Sparta však v nepříjemných podmínkách lepší nebyla a nevygenerovala ani jednu přímou střelu na branku, což se možná nečekalo. "Podmínky jsou pro obě mužstva stejné. Ani Baník neměl velkou šanci. Na tomto terénu je opravdu těžké něco vytvořit. Možná jsme se mohli víc pokoušet o střelbu z dálky a být efektivnější v koncovce, ale chybělo nám víc klidu při řešení útočných akcí. Jak říkám, musíme být rádi, že jsme nedostali gól a bereme bod. Jeho hodnota se bude hodnotit až v kontextu dalších utkání," zopakoval šéf Dočkala, Karlssona, Vindheima a spol.l jehož vyjádření nabídly stránky sparta.cz.

Ocitl se Dominik Plechatý na pozici pravého beka, nebo to bylo jen zdání? "V obranné fázi hrajete podle hráčů soupeře. Chtěli jsme zařadit Vitíka, který v přípravě i s AC Milán podal velmi dobrý výkon. Myslím si, že určitě nehrál špatně. Obranu hrajete podle rozestavení soupeře. Věděli jsme, že Azevedo chodí hodně dovnitř. Hráči měli za úkol udržovat šířku obrany podle toho, jaká byla šířka útočných hráčů Baníku," zakončil kouč.

Vitík po premiéře v lize: Hrát s Hanckem je super. Na svůj věk má už hodně zkušeností

Zdroj: sparta.cz