Hovorka po první soutěžní trefě: Teď ještě přidat nějaký v lize, vyhrát pohár a bude to super

Hovorka po první soutěžní trefě: Teď ještě přidat nějaký v lize, vyhrát pohár a bude to super

Slavie ve třetím kole MOL Cupu snadno přešla přes druholigovou Duklu v poměru 4:1. Svým prvním gólem v sešívaném dresu pomohl k vítězství i uzdravený David Hovorka.

Slávisté vstoupili do jarní části skvěle. V lize porazili Olomouc a nyní v poháru i Duklu. „Olomouc i Dukla byli nepříjemní soupeři, velice kvalitní do kombinace, což bylo i vidět. Možná si troufnu říct, že Sigma byla zatím nejtěžší soupeř. Byli na nás výborně připravení. Dukla nám zadarmo také nic nedala, štěstí, že jsme v poločase vedli 3:0,“ uvedl Hovorka na webu slavia.cz.

Po postupu do osmifinále převládá euforie. „Je to euforie, jako po každé výhře. Jsme spokojení, že jsme utkání zvládli. Dukla je náročný soupeř, hrají hodně kombinačně. Máme z postupu radost,“ doplnil stoper.

Sedmadvacetiletý obránce nastoupil po dlouhém zranění proti Dukle i v sobotu s Olomoucí. „Příprava byla krátká, ale naštěstí jsem měl prostor se uzdravit. Ještě v minulém roce na srazu reprezentace dostalo koleno zabrat, ale naštěstí vydrželo. Cítím se líp, začátek byl nejistý, pauza dlouhá. Ale zlepšuje se to, za herní vytížení jsem moc rád,“ konstatoval.

V sešívaném dresu vstřelil první soutěžní gól. „Jsem za něj rád. Ještě přidat nějaký v lize a bude to super. Ambice máme nejvyšší. Chceme zvládnout každý zápas a pohár vyhrát,“ podotkl na klubovém webu slavia.cz.

Zdroj: slavia.cz