Když je jeden z nejlepších hráčů nejmladší Vitík, tak je něco špatně, posteskl si kouč Sparty

Když je jeden z nejlepších hráčů nejmladší Vitík, tak je něco špatně, posteskl si kouč Sparty

Výjezd do Opavy? Zatímco s výsledkem hlavní trenér Sparty Václav Kotal spokojen byl, s předvedenou hrou letenského "S" už nikoliv.

"Je to otázka i soupeře. Ten hrál důrazně a nám tenhle styl fotbalu moc nesedí. Když vidíte na mužstvu, že jeden z nejlepších hráčů je nejmladší Vitík, tak je něco špatně. Snažíme se s hráči pracovat. Někteří se vracejí po zranění. Nemáme to jednoduché, dvě utkání po sobě nehrajeme ve stejné sestavě. Je to složité, ale to nás určitě neomlouvá. Některé situace řešíme naivně a špatně," neměl problém přiznat nejstarší kouč Fortuna:ligy.

Ukazuje sedmnáctiletý teenager Vitík, že může být členem základní sestavy trvale? "Ukazuje. Prakticky patřil k nejlepším hráčům, co se týče soubojů. Chodil do soubojů, vyhrával je a jeho hra vynikla. My ale chceme i zakládat útoky kombinaci, a to se nám nedařilo. To je také otázka odvahy hráčů. Nikdo nechce udělat chybu. Musí to hráči vzít na sebe, jiná možnost není," pokračoval spolupracovník Michala Šmardy a Luboše Loučky, jehož vyjádření nabídly stránky sparta.cz.

Proč byl další mladíček Adam Karabec stažen ze hry již v poločase? "Plán byl, že budou Karabec s Dočkalem tvořit hru. Po prvním poločase, kdy jsme byli pod tlakem, jsme to řešili tak, že jsme ofenzivního Karabce nahradili defenzivním Pavelkou. Hráli to jednoduše, nakopávali míče na Žídka, který vyhrál hlavu a tím dostali míč před naši šestnáctku. Bylo to o tom, ke komu se to odrazí. Oni byli velmi důrazní. Uhráli jsme druhou nulu v řadě. Já doufám, že i hráči si to uvědomí, že tímto způsobem bychom těžko pokračovali s kvalitnějším soupeřem. Musíme taky respektovat výkon domácích. Hrají o život, jsou na posledním místě a nedají nám nic zadarmo. Buď se s tím vypořádáme nebo ne," uzavřel bývalý stratég Hradce, Brna či Jablonce.

Možná ještě není konec, tvrdí Škrtel, který má v sobě pocit nedokončené práce

Zdroj: sparta.cz