Proti Slavii by v únoru mohl nastoupit i Eriksen, Leicesteru však k jeho angažování brání jedna věc

Proti Slavii by v únoru mohl nastoupit i Eriksen, Leicesteru však k jeho angažování brání jedna věc

Christian Eriksen loni v lednu přestoupil z anglického Tottenhamu do Interu Milán, na San Siru ale nepředvádí takové výkony, jaké se od něj očekávaly a proto by Milán mohl po roce opustit.

Dánský reprezentant přestoupil už v mladém věku do Ajaxu Amsterdam, v roce 2013 pak odešel do Tottenhamu nahradit Garetha Bala. V Miláně si od něj slibovali hodně, na výkony z Premier League ale nenavázal. O transferu se spekulovalo už v létě, Eriksen ale dostal od trenéra Conteho druhou šanci. Tu ovšem nevyužil.

A i proto je velmi pravděpodobné, že ještě v lednu, tedy po roce v Itálii, se vrátí do Anglie. Zájem o něj mělo vícero klubů, Tottenham ovšem o jeho návrat podle všeho nestál. O jeho kontaktování naopak uvažoval Arsenal, Manchester United, Chelsea a dokonce i Liverpool. Zakotvit by však mohl někde úplně jinde.

Jarní část sezóny by podle všeho mohl strávit v týmu Leicesteru, který se v šestnáctifinále Evropské ligy utká s pražskou Slavií. Lišky jej chtějí získat na půlroční hostování s možností koupit jej v létě natrvalo v případě, že se jim Eriksen osvědčí. Jeho odchod do Leicesteru je podle všeho momentálně nejpravděpodobnější variantou.

Problém je ale v hráčově platu, Eriksen si v Miláně přijde na takové peníze, které Leicester nebude chtít hráči hradit. Je tak možné, že bude platit hráči pouze část platu a zbytek mu bude vyplácet právě Inter, třeba se ale sám hráč nakonec uskromní.

zdroj: eurofotbal.cz

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.