Problémy na jihu Moravy. My chceme Zbrojovku, bojujte za Brno, zlobí se fanoušci

Problémy na jihu Moravy. My chceme Zbrojovku, bojujte za Brno, zlobí se fanoušci

Momentálně šestnáctý tým Fortuna ligy a de facto i nováček soutěže, ač tradiční klub, Zbrojovka Brno zažívá krušné chvíle. Tým má opět blízko k sestupu do Fortuna národní ligy, fanoušci jsou nespokojeni a bodů se sbírá pramálo.

Po nepovedeném ročníku 2017/18 sestoupilo Brno do druhé ligy, po jedné sezóně za kontroverzních podmínek prohrálo baráž s Příbramí o postup zpět mezi elitu, o rok později ale postup vyšel. Brno v rámci rozšíření soutěže postoupilo přímo z druhého místa zpět mezi elitu. Tam se mu ale příliš nedaří. Z šestnácti zápasů vyhrála Zbrojovka jen dva a připsala si čtyři remízy.

Mizerné výkony předvádí Brno zejména na domácím hřišti, kde si letos připsalo jediné vítězství proti Slovácku a ještě kromě remíz s Příbramí a s Bohemians zde všechny zápasy prohrálo. Ve většině zápasů Zbrojovce, a nejen jí, chyběli diváci. No, spíše chyběli diváci na stadionu, vedle něj ale stáli a utkání stejně sledovali.

A spokojeni rozhodně být nemohou. A po duelu s Libercem 0:3 v pátek jim došla trpělivost. Po závěrečném hvizdu křičeli "My chceme Zbrojovku, bojujte za Brno!" Jenže hráči se s nimi po zápase bavit odmítli. Dokonce na ně potom čekali i před stadionem, ale nedočkali se, neboť hráči ze stadionu odešli až po 21. hodině, kdy už diváci kvůli vládnímu nařízení museli být doma. Za týden čeká Brno pod stále ještě novým trenérem Dostálkem klíčový duel na hřišti poslední Opavy a prohru, a možná i remízu, na jejím hřišti by fanoušci nesli opravdu nelibě...

zdroj: isport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.