Olayinka řádil jako uragán, fanoušci ale vyvolávali jméno "svého" Lingra...

Olayinka řádil jako uragán, fanoušci ale vyvolávali jméno "svého" Lingra...

Pro tři body na půdě Karviné byly podle slávistického kouče Jindřicha Trpišovského důležité výkon, aktivita, s tím spojená větší dravost a v neposlední řadě také kvalita ve druhém dějství zapříčiněná střídáním.

Pod tím byli podepsáni jak Peter Olayinka, jenž hned po změně stran nahradil Oscara Dorleyho, tak Ondřej Lingr, jenž vystřídal pár minut před koncem střelce jedné z branek Abdallaha Simu.

"Lukáš Masopust nám říkal už ve třicáté minutě, že má problém, bylo to vynucené střídání. Druhá změna proběhla proto, že jsme chtěli mít větší pohyb na ofsajd lajně a více náběhů, což nám Peter Olayinka, který při nábězích řádil jako uragán, přinesl,“ liboval si čtyřiačtyřicetiletý odborník.

Kouč na půdě MFK plánoval i zařazení dvaadvacetiletého středopolaře Ondřeje Lingra, jenž dorazil do Vršovic loni v létě právě z Karviné. "Ondra k nám přišel z Karviné a na podzim nám hodně pomáhal. Během Vánoc ho přibrzdil Covid a na trávník se vrátil až ve středu proti Dukle. Chtěli jsme ale, aby se i tady v Karviné ukázal v novém dresu. I fanoušci vyvolávali jeho jméno,“ upozornil renomovaný stratég.

To, že se jeho tah vyplatil, dokládá i skutečnost, že byl karvinsý odchovanec u toho, když byl po souboji s jeho osobou vyloučen domácí brankář Petr Bolek. "Ondra má šlic na hrudníku od kolíků a bude se řešit případné zranění nosu, což odhalí až rentgen. Jinak je ale v pořádku, vypadá po tom střetu v pohodě,“ uzavřel na webu slavia.cz muž zodpovědný za výsledky a výkony ligového lídra, jehož výběr půjde do akce opět ve středu a znovu na Moravě.

Natáhne ve Zlíně obhájce primátu svou neporazitelnost již na 28 duelů v řadě?

Hovorka: Sám jsem o svém jubileu nevěděl, kluci mi ho museli připomenout

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.