Spartu bez Dočkala si dokážu představit, pronesl Novotný. Jeho reakce ke sportu patří, přidal Straka

Spartu bez Dočkala si dokážu představit, pronesl Novotný. Jeho reakce ke sportu patří, přidal Straka

Po letenském střetu Sparty s Mladou Boleslaví (1:0) se mediálně hodně probíralo i to, že Václav Kotal nechal sedět na lavičce kapitána Bořka Dočkala, jehož poslal na trávník až po více než hodině hry.

Velezkušený nástupce sedmnáctiletého teenagera Adama Karabce pak odmítl Davidem Pavelkou nabízenou kapitánskou pásku, čímž nepřímo potvrdil, že by opravdu mohl mít spory s hlavním trenérem. Co si o dotyčné kauze myslí dva bývalí hráči Sparty František Straka a Jiří Novotný?

"Karabec je úplně jiný typ hráče. Když je na hřišti Bořek, Sparta z jeho přihrávek neuvěřitelně těží. Dokáže zrychlit i zklidnit hru. Karabec je opravdu úplně jiný, daleko větší potenciál má na kraji zálohy než ve středu," pronesl na webu serveru tn.nova.cz nynější stratég Třince.

"Bořkova reakce nebyla ideální. Je smutné, když nehraje kapitán, ale tak to je. V mnoha případech to hráče může nakopnout, aby začal víc pracovat. Ale zároveň taková reakce ke sportu patří," přidal trenérský světoběžník.

Padesátiletý šéftrenér vlastní akademie ve Vestci, jehož konto zdobí rekordní počet domácích titulů, si nemyslí, že klubová situace mohla Dočkala poškodit i na reprezentačním poli. Trenéři podle jeho názoru dobře vědí, jakou má bývalý záložník Konyasporu, Philadelphie či Trondheimu kvalitu.

"Jestli to Bořek udělal, protože byl naštvaný, tak to už si musí sám rozebrat v hlavě. Ale nevím, jaká je ve Spartě komunikace. Možná chtěl jenom Pavelku nechat kapitánem, těžko říct. Bořek se k tomu musí postavit tak, že musí dál pracovat a pokud bude, bude pro Spartu dál obrovským přínosem," doplnila legenda slavného "S", jejíž názor vyšel na serveru sport.tn.nova.cz.

Někdejší stoper by si však dokázal nyní třetí celek Fortuna:ligy představit i bez dvaatřicetiletého špílmachra, jehož konto zdobí 69 gólových asistencí a v lize už má před sebou pouze Otepku s Horváthem. "Spartu bez Dočkala si dokážu představit. Může přijít zranění a Bořkovi se momentálně tolik nedaří, tak asi proto nehraje. Samozřejmě nevím, jak to funguje v kabině. Pokud k tomu Bořek přistoupí tak, jak by měl, bude to přínos nejenom pro něj, ale také pro klub," zakončil člen zlaté sparťanské generace, jež sbírala primát za primátem.

Slavia ve Zlíně a s Jabloncem, Sparta s Bohemians, Plzeň v Ostravě, Liverpool s Tottenhamem i West Hamem

Zdroj: sport.tn.nova.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.