Fyzicky i psychiky jsem se dostal na dřívější úroveň, mne si ruce jablonecký Doležal

Fyzicky i psychiky jsem se dostal na dřívější úroveň, mne si ruce jablonecký Doležal

Drtivou většinu roku 2020 neměl Martin Doležal (30) moc dobrou. Dlouhou střeleckou pauzu ale v prosinci protrhl a od té doby je opět velkou jabloneckou hrozbou, s tím, že z pěti startů v základní sestavě vytěžil čtyři gólové zásahy.

"I kvůli koronaviru to sedí. Chvíli se hrálo, pak nastala přestávka. A znovu. Když se do toho člověk dostával, přišla další pauza. Měli jsme během roku vlastně čtyři přípravná období. Já se navíc zranil, i proto jsem nestřílel góly. Když to shrnu, loňský rok byl na prd," pronesl na stránkách gol.cz svěřenec Petra Rady, který je jedním z kandidátů na vstup do Klubu ligových kanonýrů, do něhož mu právě teď chybí 26 gólů.

Jeho zaměstnavatel, jenž nyní táhne šestizápasovou vítěznou šňůru, šlape, neboť neboť si v tabulce drží průběžnou druhou pozici, což je hodně lichotivé. "Držíme úspěšnou šňůru, všichni jsme začali víc věřit ve vlastní síly. Jsme teď v takové fotbalové pohodě, daří se nám. Pro klub, jakým je Jablonec, by možnost zahrát si o Ligu mistrů byl obrovský úspěch. Ale sezona je strašně dlouhá, do konce chybí ještě 18 zápasů. Ve hře je spousta bodů. Asi bychom museli mít obrovské štěstí, aby se nám vyhnula menší výsledková krize. Například, že nevyhrajeme třikrát po sobě. Teď jsme ale spokojení, máme solidní náskok na pátou příčku. Zkusíme se nahoře držet co nejdéle. Kdybychom se na druhém místě udrželi až do konce, bylo by to fantastické," pokračoval na gol.cz hanácký odchovanec.

A co spokojenost s osobními výkony a častým zahříváním lavičky? "Hrál Ivan Schranz, dařilo se mu. Já šel na hřiště, když chtěl trenér oživit ofenzívu. Nebo naopak v momentě, kdy se o gól vedlo. Mým úkolem bylo uskákat obranné standardky. Ivan se pak zranil, v Karviné zase Vojta Kubista. Postupně jsem se dostával na trávník víc a víc. V Olomouci trenér Rada vsadil na mě. Zápas mi sednul. Myslím, že i teď v lednu byly obě utkání z mojí strany dobré. Už mi tam od krize nějaké další branky napadaly. Měl jsem za sebou nepříjemné zranění. Fyzicky i psychiky jsem se ale nakonec dostal na dřívější úroveň," přidal v interview pro magazín Gól bývalý forvard Třince či Sigmy, který je součástí Peltova klubu již sedmým rokem.

Hodně velkou zkouškou bude pro jabloneckou produktivitu výjezd do vršovického Edenu, k němuž dojde 31. 1. 2021.

Glosa Honzy Rajnocha: Slovácko může bojovat o druhé místo, na hře Boleslavi vidím posun dopředu

Zdroj: gol.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.