Slavia se po půl roce vrací do zaběhlých kolejí. Její hráči zapůjčení jinde ji opět nemohou ohrožovat...

Slavia se po půl roce vrací do zaběhlých kolejí. Její hráči zapůjčení jinde ji opět nemohou ohrožovat...

Vedení aktuálního lídra Fortuna:ligy si vyhodnotilo podzimní část ročníku 2020/2021 a na základě toho se rozhodlo, že v dalších kolech už nebude povolovat svým kmenovým hráčům hostujících v jiných klubech nastupovat do vzájemných utkání.

Slavia přitom udělila zelenou teprve před startem této sezony a hlavním důvodem byl zejména Slovan Liberec, který by byl při konfrontaci obrovsky oslaben.

Úřadující šampion soutěže, který věřil, že svým postupem bude motivovat i další kluby, však má s tímto krokem vesměs negativní zkušenosti. Proč?

"Vzájemné utkání s Libercem ukázalo, že toto rozhodnutí nepřineslo kýžený efekt. Část hráčů hostujících v dresu soupeře proti Slavii nastoupit nechtěla, druhá část šla naopak do vzájemného zápasu přemotivovaná. Během zápasu tak docházelo například k soubojům, při kterých hrozilo zranění hned dvou kmenových hráčů Slavie. Posledním důvodem, proč hostující slávisté mohli na podzim ve vzájemných zápasech nastupovat, byl právě velký počet hráčů na hostování v Liberci. Na severu Čech aktuálně hostuje mnohem nižší počet hráčů, a proto nemůže dojít k oslabení soupeře. V ostatních klubech jsou pro jarní část zapůjčeni vždy maximálně dva hráči, což je počet, který při jejich absenci nijak nemůže ovlivnit výkon klubu," zaznělo na stránkách slavia.cz.

Sportovní úsek sešívaného "S", které si momentálně kráčí pro třetí titul v řadě, věří, že ono opatření přinese do budoucna jak klubu, tak jeho hráčům, pozitivní zkušenosti.

Stanciua vábí do svých řad šestinásobný mistr Süper Lig. Kolik za něj v tuto chvíli Slavii nabízí?

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.