Boleslavští hráči si podle Jarolíma uvědomují, že mají vyšší kvalitu než soupeři pod nimi...

Boleslavští hráči si podle Jarolíma uvědomují, že mají vyšší kvalitu než soupeři pod nimi...

Nyní opět mladoboleslavský Karel Jarolím (64) bere trenéřinu jako svoje poslední. Pořád cítí energii a je přesvědčený o tom, že má hráčům co dát. Nynějšího angažmá ve městě automobilů si váží a je za něj rád.

"Je to nejisté povolání, s krásnými, ale prchavými úspěchy a trýznivými neúspěchy. Ale je to krásné poslání a já si ho užívám," pronesl v interview pro sport.cz bývalý kouč českého národního mužstva.

Ten převzal mužstvo po desátém kole. Dosud s ním však udělal ze šesti utkání jen dva body a nezvítězil tak už šest zápasů v řadě. "Ještě nikdy se mi to nestalo. Je to hodně nepříjemná situace, ale rozhodně nepropadám panice ani skepsi. Tohle mužstvo má na víc, než kde se momentálně v tabulce nachází. Pro hráče to je psychicky velice náročné, nejsou zvyklí pohybovat se v pásmu sestupu," ozřejmil nástupce Jozefa Webera, jehož slova nabídl portál sport.cz.

Dostat hráče psychicky nahoru není snadné. "Pochopitelně, ale s mými kolegy v realizačním týmu jim neustále zdůrazňujeme, že nesmějí věšet hlavu, mají na to, aby tuhle situaci, do které se sami dostali, svými silami zvládli. Potřebují vzpruhu. Je to otázka prvního vítězství. Psychika se nastartuje a půjdeme nahoru. Musíme ale všichni tvrdě pracovat, zní to trochu jako fráze, v našem případě je to realita. Fyzicky jsme na tom dobře. Jen špatně řešíme předfinální a finální situace. Z toho plyne i neefektivní zakončení," doplnil na sport.cz Jarolím, jemuž na nynější adrese asistuje starší ze synů Lukáš.

To, že hraje o záchranu, si moc dobře uvědomuje. "Když se podívám na tabulku, tak musím. Od tří sestupových příček nás dělí jen lepší skóre. Mluvíme o tom, že naše postavení není dobré, ale žádný strach v kabině necítím. Hráči si uvědomují, že mají vyšší kvalitu než soupeři pod nimi, jen potřebují dobrým výsledkem zvednout sebevědomí, aby si víc věřili. Ale musí zůstat pokorní, nohama na zemi," přidal na sport.cz exkouč Slavie či Slovanu Bratislava.

Jak velký tlak na něj vytváří šéf Josef Dufek, který od něj nečeká málo? "Spasitel určitě nejsem. Tlak na mne a mužstvo je přiměřený, odpovídá ambicím klubu, který je zvyklým hrát o pohárové příčky. Pan Dufek neběsní, nezmatkuje, nedělá unáhlené závěry. Snaží se nám maximálně pomoci. A já jako trenér jsem na tlak zvyklý. Důležité je, abychom si věřili navzájem. Vedení a hráči musí cítit moji důvěru a já jejich," citovaly stránky sport.cz slova čáslavského rodáka.

V zimě mu dorazily i posily a la Řezník, Takács, Malínský, Jirásek, Ladra, Preisler či Dancák. Proč ještě někteří z nich pořád čekají na příležitost? "Protože jsou zranění. Někteří se dávají dohromady po Covidu. Chvilku to potrvá, ale já věřím, že pomohou, proto jsme je přivedli. Mužstvo za pochodu prochází určitou přestavbou," uzavřel velezkušený odborník, jehož sedmý útok na plný počet bodů proběhne v pátečním podvečeru 29. ledna od 18:00 v Lokotrans Aréně proti Sigmě Olomouc.

Glosa Honzy Rajnocha: Slovácko může bojovat o druhé místo, na hře Boleslavi vidím posun dopředu

Zdroj: sport.cz