Pohádkové hostování: Trefí Musa v Berlíně jackpot pro sebe i Slavii?

Pohádkové hostování: Trefí Musa v Berlíně jackpot pro sebe i Slavii?

Jste hráčem Slavie a nelíbí se vám, že na vašem místě v sestavě teď válí někdo jiný, zatímco vy plníte roli jakéhosi žolíka? Tak dobře, vždyť to můžete jít zkusit o dům dál. Prý berou třeba v bundeslize. A dokonce vám i zaručí, že tam nebudete pouze do počtu. Zní to jako vtip, jenže v případě odchodu Chorvata Petara Musy do Unionu Berlín se jedná o snovou realitu. Realitu, která může být výnosná pro všechny strany. A nejvíc samozřejmě pro hráče samotného. Jak to dopadne, má už ve svých rukách, či spíše nohách, jen on sám.

Životní šance. I tak by se dalo poohlížet na možnost, jež se zničehonic otevřela před slávistickým útočníkem Petarem Musou. A je jasné, že coby správný střelec se rozhodl ji využít. Sice příjemné, ale pro něj v tuto chvíli nic neřešící úvahy, jakým způsobem oslaví s parťáky téměř jistý zisk dalšího mistrovského titulu, tak hbitý mladík vyměnil za ještě tvrdší boj o flek. A to v prostředí, s jehož vrozenou náročností se dosud nikdy nesetkal. Navíc ještě v momentě, kdy ze všeho nejvíc touží hlavně pravidelně hrát...

Ať už si ale teprve dvaadvacetiletý Musa v dresu Unionu povede jakkoli, už teď lze mluvit o dalším bombastickém obchodu z dílny pražské Slavie. Obchodu, který je na český fotbal skoro revoluční a jenž skvěle vystihuje, jak silnou mají Pražané aktuálně pozici. Vždyť už jen samotná myšlenka, že by se kterýkoliv náhradník v Česku stal horkým zbožím na německé půdě, navíc pro klub reálně bojující o to prodrat se do pohárové Evropy, by ještě před pár lety byla odsouzena k posměchu. A úsměvná je svým způsobem i teď. Jenže pohádkové příběhy se občas vážně dějí. V životě i ve fotbale.

Jeden takový teď může napsat sám Musa. Tedy muž, jenž loni spolu se sparťanem Liborem Kozákem sice získal korunu pro nejlepšího střelce naší ligy, v tomto ročníku se však trefil pouze čtyřikrát. Zprávy o novém Edinu Džekovi tak vystřídaly spíš ty o nutném změně přístupu a z elitního kanonýra se stal luxusní náhradník. Jenže pořád se schopností rozhodovat zápasy. Navíc v týmu, kde se občas nedostanou na plac ještě větší hvězdy než on.

I tyhle faktory jistě sehrály svou roli v tom, že se Union rozhodl Musu za každou cenu získat. A když vedení Pražanů smetlo hostování s opcí ze stolu, tak i bez opce. Tedy s možným rizikem, že se díky Berlíňanům zase chytne hráč, na kterém pak královsky vydělají jinde. I to svědčí o tom, jak moc se vedení aktuálně osmého celku bundesligy v Musovi vzhlédlo a jak pevně věří v jeho kvality.

Dokonce mu prý dle slov trenéra sešívaných Jindřicha Trpišovského mělo garantovat blíže neurčité zápasové vytížení, což se zdá až zarážející. Zvlášť když Musa sbíral na jaře zatím pouze minuty a přichází v rozehrané sezoně, kdy se prakticky musí ihned chytit. Právě příslib toho, že dostane opravdovou šanci se ukázat, byl však pro něj s ohledem na blížící se mistrovství Evropy ten rozhodující. Byť je jasné, že když si na bundesligové tempo nezvykne, tak ho do sestavy neprotlačí ani pánbůh. A to ani ten chorvatský později na EURO...

Musa tohle dobře ví. Stejně jako Slavia, jež za jeho půlroční hostování vyinkasuje zhruba pět milionů korun. To jsou však jen drobné v porovnání s tím, kdyby se mladý forvard v Německu během jara opravdu chytil a některý klub z bundesligy včetně třeba právě Unionu by se v létě rozhodl ho z Edenu vykoupit. A udělat v Česku takový kauf na někom, kdo by u vás během jara zřejmě příliš nehrál, to už by byl pro Slavii dokonalý majstrštyk! 

Šebrle o svém synovi v Dukle: Někdy se rozčílí, když mu něco vytknu, ale pak nad tím přemýšlí a poučí se