Vrba míří na Letnou. Kotal byl odvolán před nedělní bitvou v Olomouci

Vrba míří na Letnou. Kotal byl odvolán před nedělní bitvou v Olomouci

Pražská Sparta opět mění trenéra a jeho příchod zcela jistě vyvolá emoce. Václav Kotal pod tíhou nevýrazných výsledků posledních dostal od vedení ve středu odpoledne sbohem a jeho pozici dle předpovědi převzal bývalý reprezentační kouč s minulostí v Plzni Pavel Vrba. Sparta o těchto změnách informovala skrze svůj web.

Po sobotní domácí porážce s Bohemians 1905 začalo vedení ještě intenzivněji analyzovat neuspokojivé jarní výsledky a možnost trenérské výměny. Největším aspirantem na trenérské křeslo na Letné byl údajně Pavel Vrba, ve hře byl i Michal Bílek. Aktuálně třetí tým české nejvyšší soutěže nakonec zvolil první variantu.

Sparta se tak nového trenéra dočkala ještě před nedělní bitvou s Olomoucí. Ve středu v podvečer objevila informace o odvolání Kotala, jak avizoval i server iSport.cz. „Václav Kotal tým na jaře minulého roku stabilizoval a nakonec jsme s ním na střídačce získali po šesti letech trofej a vrátili se do evropských pohárů, což bylo pro vývoj mužstva mimořádně důležité,“ nechal se slyšet sportovní ředitel Tomáš Rosický.

„Rozhodnutí o odvolání trenéra se rodilo velmi těžce, jsme vděční za to, co trenér při práci s týmem dokázal. Ale dospěli jsme k názoru, že jsou ohroženy naše cíle do zbytku sezony. Zároveň jsme sledovali negativní vývoj v herním projevu, a proto jsme k tomuto kroku přistoupili,“ doplnil Rosický pro Sparta.cz.

„Pavel Vrba je v první řadě velký fotbalový odborník. Jeho hra je založena na jasných principech, které se shodují s našimi klubovými. Týmy, které vedl, se vždy prezentovaly kvalitní výstavbou hry a vyváženou ofenzivou a defenzivou. A Pavel Vrba je trenér, který je zvyklý vyhrávat,“ nechal se slyšet sportovní ředitel pražského S.

V minulosti již namlouvání někdejší tváře reprezentace a strůjce velkých úspěchů v Plzni proběhlo. Majitel Sparty Daniel Křetínský jej lákal po jeho ukončení angažmá v Rusku, ale Vrba tehdy dal přednost návratu do Plzně.

„Jsem rád, že mě Sparta oslovila. Je to klub s nejvyššími ambicemi. Věřím, že tyto ambice, o kterých jsme se s vedením klubu bavili, naplníme. A budeme spokojení my všichni: tým, vedení i fanoušci,“ vzkázal Vrba po svém jmenování do funkce.

Zdroj: sparta.cz